Zatiahnuté, dažďové prehánky
Bratislava
Blažej
3.2.2023
Štvormesačný Tadeáš nezomrel násilnou smrťou. Išlo o nešťastnú náhodu
Zdielať na
Krimi

Štvormesačný Tadeáš nezomrel násilnou smrťou. Išlo o nešťastnú náhodu

HOŘÍN / Polícia informovala o postupe vo vyšetrovaní úmrtia štvormesačného Tadeáška. Podľa posledných zistení k trestnému činu zrejme nedošlo a chlapcovo úmrtie bola len nešťastná náhoda. Keď Tadeáško zomrel, matka údajne zazmätkovala a jeho telo hodila do rieky. Chlapček mohol byť v piatok mŕtvy už niekoľko dní.

Stredočeskí policajti na utorňajšej tlačovej konferencii zverejnili nové detaily týkajúce sa vyšetrovania nešťastnej smrti štvormesačného Tadeáška. Informáciu priniesol český portál Blesk.cz. Chlapcovo zmiznutie v piatok ohlásila jeho matka s tým, že zaspala v zámockom parku v Hoříne a keď sa prebudila, bol kočík s dieťaťom preč.

Policajti rozbehli rozsiahle pátranie, ktoré, bohužiaľ, v sobotu skončilo tým najhorším možným spôsobom, chlapcovo telo bolo nájdené v rieke Labe. Pitva následne vylúčila, že by Tadeáško zomrel násilnou smrťou.

"Na základe predbežných výsledkov súdnej pitvy bolo zistené, že príčinou úmrtia dieťaťa je syndróm náhleho úmrtia," uviedol námestník krajského policajného riaditeľa Jan Krejčí. Matka potom zrejme zazmätkovala a telíčko hodila do rieky Labe. "Aby sme ho vylovili, museli sme povolať potápačov," dodal.

V čase, keď matka policajtom synovo zmiznutie nahlásila, mohol byť chlapec už niekoľko dní mŕtvy, doplnili policajti na tlačovej konferencii. Presný časový sled všetkých udalostí policajti v súčasnosti zisťujú. Rovnako tak vyšetrovatelia vyšetrujú, či v prípade nezohral úlohu vplyv drog alebo alkoholu. 

Hoci Tadeáško nezomrel násilnou smrťou a podľa policajtov k žiadnemu trestnému činu zrejme nedošlo, policajti sa prípadom naďalej zaoberajú. Policajti dodali, že v súčasnosti nie je v súvislosti s prípadom nikto zadržaný, ale prebiehajú úkony trestného konania, aby mohli prípadnú trestnú činnosť bezpečne vylúčiť.

Súvisiace články

Najčítanejšie