Pátranie po Tadeáškovi skončilo. Štvormesačné bábätko našli mŕtve

30.05.2020 16:46 Noviny.sk Krimi

Pátranie po Tadeáškovi skončilo. Štvormesačné bábätko našli mŕtve

HOŘÍNE / Polícia v sobotu navečer ukončila pátranie po štvormesačnom chlapcovi, ktorý bol nezvestný od piatka večera v Hoříne na Mělnicku. Našli ho mŕtve. Jeho matka ohlásila, že sa stratil aj s kočíkom v zámockom parku. Jej rodina však upozorňovala, že pravda môže byť niekde inde.

Rozsiahle pátranie skončilo. Dieťa bolo v sobotu nájdené mŕtve. Polícia teraz vypočúva dve osoby, informuje portál Blesk.czNa mieste bola riečne oddelenie polície, zo vzduchu oblasť prehľadával dron. Aj  brehy riek policajti prehľadávali.

"Máme tu aj potápačov, v súčasnej dobe prebieha pátranie priľahlých vodných plôch a brehov," priblížila ešte cez deň policajná hovorkyňa Eva Hašlová.

S pátraním pomáhali aj hasiči, okrem profesionálnych hasičov z Mělníka chlapca hľadali tiež dobrovoľní hasiči z okolia. Podľa hovorcu hasičov Jaroslava Gabriela bolo pátranie v piatok o 22:00 prerušené, hasičov o pomoc polícia požiadala opäť v sobotu ráno. "V piatok taktika bola o tom, že sa prehľadávali miesta v pešej vzdialenosti od neho od miesta, kde bol kočík naposledy videný," vysvetlil Gabriel. Hasiči na mieste mali aj čln.

Podľa rodiny má matka problémy s drogami 

Matka tvrdí, že na chvíľu zaspala a bábätko v kočíku zmizlo zo zámockého parku. Policajti však pracovali i s verziou, že dieťa nikto neuniesol a matka o jeho zmiznutí nehovorí celú pravdu. Podľa rodiny sa o dieťa údajne nestarala a často bola pod vplyvom drog. Niekoľkokrát preto na ňu volali policajtov a sociálnych úradníkov.

Na pozemku rodinného domu v Nových Zámkoch našli policajti zakopané telo bábätka: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/ČTK/Policie ČR/Blesk.cz/iDnes.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 INKOGNITO
21:40 INKOGNITO
22:35 HESLO
20:25 OKTAGON UNDERGROUND - FINÁLE
01:45 Farba pleti
03:45 Súdna sieň
21:00 Dr. House VIII.
21:55 C.S.I.: Kriminálka Miami II.
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXI.
21:05 Okido I.
21:25 Bob staviteľ
21:35 Krtko
20:15 Tulák
22:05 V utajení
23:50 Strážce spravedlnosti I.