Kuriózna nehoda pri Spišskej Novej Vsi: Toto všetko stváral za volantom opitý farár

Kuriózna nehoda pri Spišskej Novej Vsi: Toto všetko stváral za volantom opitý farár

OKRES SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Kurióznu nehodu riešili spišskonovoveskí policajti. Vodič svojim autom zničil zastávku na horskom priechode Gretľa medzi Spišskou Novou Vsou a Hnilčíkom. Na mieste nezostal a pokračoval v jazde, kým ho nezastavili policajti. Za volantom sedel farár, ktorý mal pozitívnu dychovú skúšku.

Podľa svedka šiel opitý muž niekoľko kilometrov po ceste zo strany na stranu, havaroval, no ani to ho nezastavilo. Vodič zišiel s autom do priekopy, po ktorej išiel približne 70 metrov a zdemoloval značku autobusovej zastávky. Vrátil sa naspäť na cestu, naštartoval a pokračoval v jazde smerom na Hnilčík.

Policajti ho zastavili o približne dva kilometre. Za volantom sedel muž, ktorý robí farára na Hnilčíku. Nehodu však alkoholu nepripisuje. "Sa mi takto driemalo a som šiel doľava. Len keď sa hrkotalo, už ďalej som nevedel. Bola pozitívna dychová skúška, veď som mal dneska dve omše. Viem, unavený som bol, dnes som cítil veľkú únavu," povedal farár Ľubomír.

Farár priznal, že vypil omšové víno. To však podľa neho nemalo vplyv na slalomovú jazdu po ceste. Tvrdí, že za to mohla jedine únava. "Ak šiel policajt za mnou, mal ma napomenúť, mal zatrúbiť, a tak ma zastaviť. Dnes som cítil únavu, to nie z alkoholu. Neviem, či to bolo kvôli tomu počasiu alebo...Celý deň som bol taký unavený, ale nie z alkoholu," skonštatoval Ľubomír, ktorý mal výsledok dychovej skúšky 0,83 promile. 

Ľubomír sa vracal z Popradu a v aute bol sám. Pred kamerami TV JOJ sa niekoľkokrát vyjadril, že za volant si musel sadnúť on, lebo ho nemal, kto odviezť domov. "Opakujem, nie som opitý. Nafúkal som, ale mal som dve omše dneska, hej? Dával som pozor," vyjadril sa farár. Policajti mu na mieste zadržali vodičský preukaz.

Celý rozhovor s farárom, si môžete pozrieť TU:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:30 Noviny TV JOJ
06:15 Krimi
06:50 Noviny TV JOJ
05:30 Súdna sieň
06:15 Súdna sieň
07:30 Súdna sieň
05:15 Kutyil s.r.o.
06:00 X Factor Veľká Británia XIV.
07:40 X Factor Veľká Británia XIV.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:05 Mia a bílý lev
07:55 Tah pěšcem
09:55 Dobrou noc a hodně štěstí