Tragická noc v Rožňave: V chatrči uhoreli dvaja ľudia

Tragická noc v Rožňave: V chatrči uhoreli dvaja ľudia

Archívna reportáž
embed kód
ROŽŇAVA / Ku tragickej udalosti došlo v utorok v noci v Rožňave. Pri požiari unimobunky tam o život prišli dvaja ľudia. Partia šiestich mužov v jednoduchej stavbe prebývala. Podľa informácií TV JOJ si priamo vo vnútri mali založiť oheň, aby sa zohriali.

Šesť mužov sa ohrievalo pri ohni, keď zrazu jeden z nich urobil niečo nečakané. Podľa slov mužov jeden z nich hodil paplón do ohňa, no a potom už horelo všetko. "Dostali sme informáciu, že by sa tam mali nachádzať ľudia, tak sme okamžite zahájili prieskum," vyjadril sa veliteľ zásahu hasičov Alexander Köteles. 

V plameňoch ostali dvaja muži. Údajne išlo o Martina a Jána. Ich totožnosť však polícia zisťuje. "V zhorenisku boli nájdené dve osoby bez známok života. Ich totožnosť zisťujeme," informovala "Na mieste sa nachádzali dve zuhoľnatelé telá, ktorým žiaľ už záchranári nedokázali pomôcť. Prostredníctvom lekára bol u oboch konštatovaný existus," informovala hovorkyňa FALCK Katarína Načiniaková.

Štyria muži stihli z horiacej chatrče ujsť. Pomoc záchranárov potreboval jeden z nich. "Pacient bol prevezený do nemocnice kvôli podozreniu na intoxikáciu splodinami horenia," dodala Načiniaková. 

Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. "Vyšetrovateľ OR PZ v Rožňave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Do trestného konania budú pribratí znalci z odboru zdravotníctva odvetvia súdneho lekárstva a kriminalistického a expertízneho ústavu PZ v KE," informovala policajná hovorkyňa Jana Mésárova. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Narnia: Princ Kaspian
16:50 Shrek 2
19:00 Krimi
12:45 Drvivý dopad
15:05 Denník ľadovej princeznej
17:15 Áno, šéfe USA VI.
14:10 Tradičné recepty z celého sveta II.: Maškrty a pochúťky
15:15 Skutočné príbehy
16:25 Skutočné príbehy
14:55 Tashiho svet
15:05 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
15:20 Ruby z dúhy I.
14:45 Za zavřenými dveřmi
16:30 Napříč časem
18:20 Země naděje