V byte v Tornali našli dobodaného muža. Polícia prípad vyšetruje ako vraždu

V byte v Tornali našli dobodaného muža. Polícia prípad vyšetruje ako vraždu

TORNAĽA / Banskobystrickí kriminalisti vyšetrujú závažný zločin vraždy. Obeťou je 62-ročný muž, ktorého našli mŕtveho v jeho byte v Tornali. Mal viacero bodných poranení na hrudníku.

Záchranárov a policajtov zalarmovali susedia. Najskôr ich zarazilo, že Júliusa už dlhšiu dobu nevideli. "My sme mysleli, že odišiel do Rožňavy. Tam mal nejakú manželku, či ženu. A mal otvorené okno, celkom otvorené okno," povedal sused nebohého muža.


Po dvoch dňoch im to začalo byť  podozrivé. Najskôr sa ho snažili kontaktovať cez telefón, no ten nedvíhal. Keď sa pozreli do jeho bytu na prízemí, zostali šokovaní. "Prišiel jeho brat a pozreli cez okno a tam ležal. Potom zavolali sanitku," dodal sused nebohého. "62-ročný muž bol nájdený v byte na ulici 1. Mája v Tornali bez známok život a s viacnásobným poranením hrudníka," uviedla hovorkyňa KR PZ B.Bystrica Petra Kováčiková.


Dvere na jeho byte boli podľa zdroja TV JOJ zamknuté z vnútra. Všetky okolnosti nasvedčujú tomu, že smrteľné zranenia mu spôsobil niekto iný. Páchateľ zrejme ušiel cez okno. To, či z bytu zmizlo niečo hodnotné, policajná hovorkyňa nekomentovala. "Polícia prípad vyšetruje ako obzvlášť závažný zločin vraždy," povedala Kováčiková.


Policajti boli na mieste niekoľko hodín, vraždu tohto muža vyšetrujú krajskí kriminalisti. O pomoc žiadajú aj občanov. Najmä tých, ktorí bývajú v spomínanej lokalite. "Ak si všimli niečo, čo by mohlo mať akýkoľvek súvis s jeho spáchaním, aby to oznámili na známom čísle 158," pripomína Kováčiková.

Nič podozrivé nepočul ani jeho sused. Július návštevy nemával, podľa neho bol skôr samotár. "Dobrý sused bol, nebol špatný chlap. Nemôžem na neho nič povedať takého zlého," skonštatoval sused nebohého.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Vodný svet
16:30 Diabol nosí Pradu
19:00 Krimi
14:35 Návrat do budúcnosti 3
17:00 VÍKENDOVÁ VÝHRA
17:25 Áno, šéfe USA II.
14:05 Keď je pečenie umenie III.
14:40 INKOGNITO
15:40 INKOGNITO
14:25 Sníček
14:40 Tashiho svet
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
12:55 Tajemství úspěchu
14:55 Vzpomínky na Manhattan
16:40 Dvě svatby