NAKA predvolala aktéra uniknutých videí s exprezidentom Kiskom, Šuligu predvolali na výsluch

NAKA predvolala aktéra uniknutých videí s exprezidentom Kiskom, Šuligu predvolali na výsluch

POPRAD / Hlavný aktér troch videí, ktoré majú diskreditovať Andreja Kisku, vypovedal v stredu na polícii v Poprade. Svedectvo podal vyšetrovateľke NAKA v budove popradského policajného riaditeľstva. Informácie priamo z miesto priniesla reportérka TV JOJ Mária Pavlíková.

Niekoľko dní po zverejnení videí sa na výsluch na popradské policajné oddelenie dostavil už aj Michal Šuliga. Diskreditačné videá proti bývalému prezidentovi rozposlal doposiaľ neznámy odosielateľ na adresy slovenských médií.

Podobne ako prvé video, aj druhé video zachytáva rozhovory medzi Kiskom a jeho bývalým obchodným partnerom Michalom Šuligom. Na výsluch bol predvolaný na deviatu hodinu, prišiel ale trochu neskôr. Budovu polície opustil po približne hodinovom výsluchu.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu ohovárania. Podľa stanoviska Narodnej kriminálnej agentúry, zverejnené videá budú predmetom znaleckého skúmania, ktorým sa bude okrem iného zisťovať, kto ich zverejnil. Doposiaľ nikoho neobvinili. "Kým sa neukončí vyšetrovanie, nebudem sa k vyšetrovaniu vyjadrovať," reagoval Šuliga.  

Kiska už na NAKA vypovedať bol: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:35 JENNY
20:25 Ostrí chlapci
23:00 Papierové mestá
01:00 Vikingovia V.
20:10 Myšlienky vraha III.
21:00 Dr. House VI.
21:50 Slnečno, sem-tam vraždy I.
20:25 Krtko
20:35 Mach a Šebestová na cestách
20:45 Volám sa Caillou V.
20:15 Neklidná mysl
22:10 Let
00:25 Mapy ke hvězdám