Tragédia na železničnej stanici pri Spišskej Novej Vsi. Rútiaci sa vlak usmrtil dôchodkyňu

Tragédia na železničnej stanici pri Spišskej Novej Vsi. Rútiaci sa vlak usmrtil dôchodkyňu

MARKUŠOVCE / 82-ročná dôchodkyňa neprežila zrážku s vlakom. Vybrala sa z domu do záhrady, a keď sa nevracala, príbuzní nevedeli čo sa deje. Pre tragickú zrážku meškali vlaky na hlavnej trase Bratislava - Košice.

V Markušovciach policajti neustále upozorňujú ľudí, aby neprechádzali cez koľajisko. Jeden takýto prechod sa stal osudným aj 82-ročnej žene. Tá bývala spolu so synom neďaleko koľajiska. Z domu sa vytratila, príbuzní ju nenašli ani v záhrade na toalete, kam sa dôchodkyňa pôvodne vybrala. "Som sa bol pozrieť na záchod a ona tam už nebola. Sme počuli ako trúbil vlak," povedal syn zrazenej dôchodkyne Marián.


To rodina ešte netušila, že trúbi na ich príbuznú. Tá ho nemala šancu počuť. "Brávala nejaké tabletky, ona bola taká, že už nepočula. Keby ste na ňu aj volali, tak ona by nepočula," prezradil Marián. 

"Aj napriek snahe použitiu rýchločinného brzdenia i zvukového výstražného znamenia už rušňovodič kvôli krátkej vzdialenosti zrážke nedokázal zabrániť," uviedla hovorkyňa KR PZ Košice Lenka Ivanová.


Vlak sa rušňovodičovi podarilo zabrzdiť až desiatky metrov za miestom zrážky. Rušňovodič sa mal vyjadriť, že si žena úmyselne kľakla na koľajnice. Syn samovraždu odmieta, skôr sa podľa neho mohla potknúť. "Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia," uviedla Ivanová.

Vlak v okrese Dunajská Streda zrazil len 15-ročné dievča. Viac sa dozviete vo VIDEU:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Fórky, vtipky XXVIII.
08:55 Súdna sieň
06:15 Nevinní
07:25 Panelák VII.
08:30 Simpsonovci IX.
06:45 Kutyil s.r.o. II.
07:35 POLICAJTI V AKCII
08:30 ZÁCHRANÁRI
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:10 Požiarnik Sam X.
07:20 Požiarnik Sam X.
06:35 Zoolander
07:55 Kde je Albert?
09:30 Henry ze zkumavky