Beštiálny čin slovenských vodičov: Z idúcich vozidiel vyhadzujú nechcených psov

08.02.2020 13:19 Noviny.sk Krimi

Beštiálny čin slovenských vodičov: Z idúcich vozidiel vyhadzujú nechcených psov

BRATISLAVA / Polícia Slovenskej republiky sa na verejnosť obracia s výzvou, aby jej pomohli vypátrať neznámych páchateľov, ktorí z idúcich áut vyhadzujú na cestu nechcených psov. Muži zákona upozorňujú, že je nevyhnutné zozbierať čo najviac dôkazov kvôli dokázaniu viny a následnému obvineniu.

Beštie v ľudskej koži vyhadzujú psov z idúcich vozidiel. Presne takto opísali policajti na sociálnej sieti ohavný čin neznámych páchateľov, na ktorých už niekoľkokrát upozorňovala verejnosť. "V poslednom čase sa na sociálnych sieťach množia statusy, v ktorých opisujete, ako ste sa stali svedkami nechutného činu. Vodiči z idúcich, alebo odstavených vozidiel vyhadzujú na cestu nechcených psov," uviedli na Facebooku muži zákona.

"Ide o závažný problém, zviera nie je vec a je v našom záujme tieto prípady riešiť v rámci činnosti odboru environmentálnej kriminality," zdôrazňuje polícia. Predstavitelia zákona zároveň apelujú na všetkých občanov, ktorí by im mohli byť nápomocní v naliehavom prípade.

"Policajný vyšetrovateľ potrebuje čo najviac dôkazov, aby takýmto páchateľom dokázal vinu a obvinil ich," vyzýva polícia v statuse, ktorý rozhneval stovky Slovákov. "Zapíšte si evidenčné čísla, odfoťte, alebo dodatočne si pozrite vašu palubnú kameru. Príďte na najbližší policajný útvar a pomôžete tak nevinným tvorom," dodali policajti.

Sučku psa našli pod mostom v Kostoľanoch so zviazanými labami a pyskom. To však nebol ani z ďaleka jediný prípad brutálneho zaobchádzania so zvieratami. Viac sa dozviete vo VIDEU:

Zdroj: noviny.sk/facebook polícia sr

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:45 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:25 Súdna sieň
06:05 Dr. LUDSKY
07:35 Panelák VII.
05:40 Profesionáli VIII.
06:20 Prvé oddelenie II.
06:40 Prvé oddelenie II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:20 Podfukáři
07:25 Princ Krasoň
09:05 Pozlátko Hollywoodu