Poškodená, neopravená cesta si na svoje konto pripísal ďalšiu nehodu. Dvoch vodičov previezli do nemocnice

Poškodená, neopravená cesta si na svoje konto pripísal ďalšiu nehodu. Dvoch vodičov previezli do nemocnice

VALALIKY/BARCA / Problematický úsek medzi Barcou a obcou Valaliky si na svoje konto pripísal ďalšiu nehodu. Poškodená, neopravená cesta ráno potrápila aj dvoch vodičov. Oboch previezli s ťažkými zraneniami do košickej nemocnice.

K dopravnej nehode došlo okolo 10 hodiny ráno na problematickej ceste medzi Barcou a Valalikami. Vodič čierneho vozidla dostal šmyk a narazil do toho protiidúceho. 30-ročný vodič osobného vozidla BMW, podla doterajších zistení neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu vozovky a poveternostným podmienkam. "Vozdilo KIA odhodilo po zrážke mimo vozovky na trávnatý porast. Vodič BMW bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Obaja účastníci dopravnej nehody utrpeli podla predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia a boli prevezený do košickej nemocnice," uviedla Lenka Ivanová, hovorkyňa KR PZ Košice.

Vzhľadom na ťažké zranenia nebolo možné vodičku Kie podrobiť dychovej skúške. Presná príčina dopravnej nehody sa vyšetrujú. "Pani z druhého vozidla sme museli vyslobodiť pomocou vyprosťovacieho zariadenia a prevezená tiež do fakultnej nemocnice," povedal Peter Sninský, veliteľ zásahu KR HaZZ Košice. "Pacientka pri nehode utrpela vážne poranenia v oblasti brucha a končatín a preto u nás v nemocnici musela absolvovať akútny operačný zákrok. Momentálne je pri vedomí, hospitalizovaná na jednotke intenzívnej starostlivosti," informovala Ivana Vaňěková, hovorkyňa UNLP Košice.

Vodiči, ktorí po tejto ceste prechádzajú denno-denne ju označili ako nebezpečnú. Obyvatelia sa rozhodli ešte v októbri 2018 spísať petíciu. Okrem osobných vozidiel tadiaľ prechádzajú aj tie ťažké nákladne, ktoré zapríčinili nerovnosti na vozovke. Spomínaný úsek cesty do obce Valaliky má v správe mesto Košice. "Mesto každoročne na tejto ceste vykonáva lokálne opravy, to znamená opravuje výtlky, opravuje diery. Celková rekonštrukcia tejto cesty by vyšla až na 2 milióny EUR približne a v súčasnosti je pripravený návrh programového rozpočtu na rok 2021 až 2022, ktorý počíta s opravou tejto cesty v niekoľkých etapách," dodal Vladimír Fabián, hovorca mesta Košice. Dodal však, že momentálne je príliš predbežne hovoriť o Tom kedy sa budú realizovať opravy a ako dlho budú trvať.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:35 Súdna sieň
10:40 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
12:00 NOVINY O 12:00
10:00 DVOJIČKY
10:40 DVOJIČKY
11:35 Áno, šéfe USA III.
10:00 Prvé oddelenie II.
10:50 Nákupné maniačky
12:00 UHÁDNI MÔJ VEK
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:50 Okido I.
09:35 Hluboká voda
11:30 Skoro dospělá
13:10 Rivalky na hrazdě