Vodič s plne naloženým nákladiakom prerazil zábradlie a skončil vo Váhu. Záchranná akcia trvala až do rána

Vodič s plne naloženým nákladiakom prerazil zábradlie a skončil vo Váhu. Záchranná akcia trvala až do rána

RUŽOMBEROK / Nákladné auto plné oblečenia prerazilo zábradlie a skončilo prevrátené vo Váhu. K hrozivej nehode došlo v noci v Ružomberku. Vodič sa ako zázrakom nezranil.

Bolo krátko pred pol druhou v noci. Poľský vodič s nákladným autom plným oblečenia, práve v smere od Dolného Kubína vchádzal do Ružomberka. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru a prerazil zábradlie na moste. Nákladné auto následne prerazilo aj druhé zábradlie zabezpečujúce chodník pod mostom a dopadlo asi 7 metrov pod úroveň cesty priamo do Váhu. V prúde studenej vody zostalo vozidlo prevrátené na boku, vodič sa z neho dostal sám, bol bez zranení.

"Po príchode jednotky okresného riaditeľstva HaZZ na miesto bol vodič mimo vozidla. Jednotka miesto zabezpečila výstražnými kuželmi," informoval Michal Žilinčan,veliteľ zásahu hasičov. Pre prípad, žeby z auta začali unikať prevádzkové kvapaliny, postavili pred vozidlo nornú stenu. Hasiči vyložili balíky s oblečením, aby auto pred vyťahovaním odľahčili. Vozidlo vytiahli z koryta rieky na chodník pod mostom. Hasiči v špeciálnych oblekoch následne vyčistili Váh od úlomkov karosérie aj množstva znehodnoteného tovaru. 

K hrozivej nehode, ktorá skončila tragédiou, došlo na D2 pri Stupave. Viac v reportáži:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:25 Profesionáli II.
20:25 KINO PLUS PREMIÉRA: Ržev
23:00 OKTAGON ZÁPASENIE
19:00 Premeny s Khloé Kardashian I.
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 Myšlienky vraha II.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:10 Tygr a sníh
20:15 Já nebo nikdo
21:55 Nečekaná hrozba