Slovákov odsúdil český súd na takmer 30 rokov. Sudca označil ich konanie za masaker

Slovákov odsúdil český súd na takmer 30 rokov. Sudca označil ich konanie za masaker

PRAHA / Slováci Michaela Krajčová a Ján Moncol si odpykávajú výnimočný trest 27 a 28 rokov. Vo väzení sú za dvojnásobnú lúpežnú vraždu v susednom Česku. Verdikt potvrdil odvolací pražský vrchný súd, ktorý zamietol ich odvolanie. Sudca označil konanie Slovákov pre 400-tisíc korún za masaker.

Na Vrchnom súde v Prahe Slováci nemali šancu uspieť so svojim odvolaním proti výnimočnému trestu. "Bol som o tom presvedčený nielen ja, ale aj zvyšní členovia senátu a podľa nášho názoru bol ten rozsudok veľmi kvalitný a vzal do úvahy všetky okolnosti a rozhodol úplne správne," uviedol člen senátu. 

Manželský pár vychovával Krajčovú, ako svoju dcéru, tá vedela o ich úsporách. Svoju vďaku ukázala tým, že muža zabili 25 ranami nožom. Žene preťali tepnu, nemali šancu prežiť. Z jej mobilného domu ukradli 400-tisíc korún a cez Slovensko odišli do Rumunsko, kde ich chytila polícia. "Boli usmrtení veľmi brutálnym spôsobom, išlo skôr o masaker, ako o jednoduché zabitie," povedal sudca Jiří Lněnička. 

Moncol sa čiastočne priznal, Krajčová vinu odmietla. "Mňa mrzí, čo sa tam stalo. Nemal som tam ísť. Ospravedlnil som sa 100-krát aj na polícii," vyjadril sa Ján Moncol. 

Dve mŕtvoly, lúpežný motív a mimoriadne trýznivé prevedenie, to sú tri znaky pre udelenie výnimočného trestu, pričom stačia aj len dva. Pozostalým zaplatia 4,5 milióna korún. 

Dvojica vrahov sa zaradila medzi najprísnejšie potrestaných Slovákov v Česku. Tí si teraz budú môcť zažiadať o výkon trestu na Slovensku, proti výške trestu sa ale odvolať nemôžu. 

Polícia na Slovensku riešila vodiča, ktorý mal vraj výnimočného psa:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
16:40 Notting Hill
19:30 ŽREBOVANIE
19:35 Profesionáli
17:55 Columbo I.- VIII.
20:10 Kosti X.
21:00 Kosti X.
18:00 Máša a medveď II.
18:10 Požiarnik Sam X.
18:25 Okido I.
17:05 Ve stínu slávy
18:40 Hvězda na střední
20:15 Já nebo nikdo