Vážna dopravná nehoda na Liptove. Zasahovať musel aj vrtuľník

Vážna dopravná nehoda na Liptove. Zasahovať musel aj vrtuľník

LIPTOV / Pod Donovalmi sa dopoludnia stala vážna dopravná nehoda. Po čelnej zrážke zostali v autách zakliesnení traja ľudia. Najvážnejšie zraneného vodiča prevážal do nemocnice v Banskej Bystrici vrtuľník.

Dve autá sa čelne zrazili neďaleko Korytnice. Stalo sa to v sobotu krátko pred 11-tou hodinou dopoludnia. "30-ročný vodič na vozidle Toyota Corolla pri schádzaní z Donovál smerom na Liptovskú Osadu prešiel z dosiaľ presne nezistených príčin do protismeru, kde došlo k zrážke s oprotiidúcim vozidlom," povedala hovorkyňa KR PZ Žilina Jana Balogová.

V ňom sa viezli dvaja muži. 24-ročného vodiča aj jeho spolujazdca uväznila vo vozidle po silnom náraze zdemolovaná karoséria. Rovnako ako vodič Toyoty Corolly aj oni boli pri vedomí a komunikovali. Pomocou hydraulického náradia ich vyslobodili ružomberskí hasiči. "Pri zrážke dvoch áut naše posádky na mieste ošetrili tri osoby, dve z nich s poraneniami dolnej končatiny," vyjadrila sa hovorkyňa záchrannej skupiny Jana Galera-Matúšová.

Najvážnejšie zranený bol vinník nehody. S poranenou hlavou, hrudníkom a nohou ho záchranári previezli na letisko v Liskovej. "Posádka ho odovzdala leteckým záchranárom, ktorí ho transportovali do nemocnice v Banskej Bystrici," dodala Galera-Matúšová.

Dopravu pod Donovalmi usmerňovali takmer dve hodiny policajti. Autá striedavo púšťali jedným jazdným pruhom. Presné okolnosti nehody vyšetrujú.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:40 NA HRANE - VOĽBY 2020
23:50 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
20:25 X-Men: Prvá trieda
23:20 Projekt Mind Blown
23:30 18 ROKOV S TV JOJ
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:10 Okido II.
21:25 Bob staviteľ
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Dobrodruh Flynn
22:10 Muži, ženy a děti
00:05 Bájní tvorové: Dračí hrobka