Vražda 16-ročného Tomáša otriasla Žilinou. Rodina má ťažké srdce aj na gymnázium, kam spolu s Juditou chodili

Vražda 16-ročného Tomáša otriasla Žilinou. Rodina má ťažké srdce aj na gymnázium, kam spolu s Juditou chodili

ŽILINA / V máji Žilinou otriasla brutálna vražda 16-ročného Tomáša, ktorého mala podľa obžaloby zavraždiť jeho spolužiačka Judita. Tá je vo vyšetrovacej väzbe. Tomášova rodina prostredníctvom obhajcu poslala sťažnosť aj na gymnázium, kde Judita a Tomáš chodili.

Juditu na krajský súd nepredviedli, senát rozhodoval o sťažnosti v jej neprítomnosti. "Krajský súd v Žiline na neverejnom zasadnutí rozhodol o sťažnosti mladistvej obvinenej o ponechaní vo väzbe, sťažnosť zamietol ako nedôvodnú," uviedla Lenka Belavá, hovorkyňa KS Žilina .

Rodina zavraždeného Tomáša má ťažké srdce na elitné žilinské gymnázium kam chodila nielen Judita, ale aj Tomáš. Traja pedagógovia školy a riaditeľka sa za Juditu v liste ktorý poslali sudcovi a prokuratúre zaručili. "Prevzali záruku za nápravu obvinenej v prípade že bude obvinená prepustená na slobodu," informoval Ján Halagan, obhajca rodiny zavraždeného. V liste k žiadali aby bolo prihliadnuté na ich stanovisko pri rozhodovaní o prepustení z väzby. "Táto listina bola podpísaná na hlavičkovom papieri školy, čo navodzovalo dojem, že sa jedná o záruku školy ako takej," dodal Ján Halagan.

Škola umožnila Judite študovať na základe išp, obhajca je ale presvedčený o tom, že riaditeľka v tomto prípade porušila zákon o správnom konaní. "Podpísala listinu, v ktorej sa zaručuje za nápravu obvinenej. Vedela, že je vo väzbe a aj napriek tomu v odôvodnení rozhodnutia uvádza že rozhodnutie vydáva zo zdravotných dôvodov obvinenej čo nebola pravda," doplnil Ján Halagán.

Sťažnosť obhajca poslal aj na aj žilinskú župu ktorá je zriaďovateľom školy.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:20 POLICAJTI V AKCII
16:20 POLICAJTI V AKCII
17:25 ŠETRÍME SPOLU ZEM
14:45 UHÁDNI MÔJ VEK
15:50 Hoď svišťom II.
16:30 Simpsonovci III.
15:00 Vražedné čísla I. + II.
15:55 Kosti VIII.
16:55 Kosti VIII.
15:35 Zabi nudu!
15:45 Zabi nudu! II.
15:50 Dážďovečky
15:05 American Teen
17:05 Asterix: Sídliště bohů
18:40 Hvězda na střední