Vražda 16-ročného Tomáša otriasla Žilinou. Rodina má ťažké srdce aj na gymnázium, kam spolu s Juditou chodili

Vražda 16-ročného Tomáša otriasla Žilinou. Rodina má ťažké srdce aj na gymnázium, kam spolu s Juditou chodili

ŽILINA / V máji Žilinou otriasla brutálna vražda 16-ročného Tomáša, ktorého mala podľa obžaloby zavraždiť jeho spolužiačka Judita. Tá je vo vyšetrovacej väzbe. Tomášova rodina prostredníctvom obhajcu poslala sťažnosť aj na gymnázium, kde Judita a Tomáš chodili.

Juditu na krajský súd nepredviedli, senát rozhodoval o sťažnosti v jej neprítomnosti. "Krajský súd v Žiline na neverejnom zasadnutí rozhodol o sťažnosti mladistvej obvinenej o ponechaní vo väzbe, sťažnosť zamietol ako nedôvodnú," uviedla Lenka Belavá, hovorkyňa KS Žilina .

Rodina zavraždeného Tomáša má ťažké srdce na elitné žilinské gymnázium kam chodila nielen Judita, ale aj Tomáš. Traja pedagógovia školy a riaditeľka sa za Juditu v liste ktorý poslali sudcovi a prokuratúre zaručili. "Prevzali záruku za nápravu obvinenej v prípade že bude obvinená prepustená na slobodu," informoval Ján Halagan, obhajca rodiny zavraždeného. V liste k žiadali aby bolo prihliadnuté na ich stanovisko pri rozhodovaní o prepustení z väzby. "Táto listina bola podpísaná na hlavičkovom papieri školy, čo navodzovalo dojem, že sa jedná o záruku školy ako takej," dodal Ján Halagan.

Škola umožnila Judite študovať na základe išp, obhajca je ale presvedčený o tom, že riaditeľka v tomto prípade porušila zákon o správnom konaní. "Podpísala listinu, v ktorej sa zaručuje za nápravu obvinenej. Vedela, že je vo väzbe a aj napriek tomu v odôvodnení rozhodnutia uvádza že rozhodnutie vydáva zo zdravotných dôvodov obvinenej čo nebola pravda," doplnil Ján Halagán.

Sťažnosť obhajca poslal aj na aj žilinskú župu ktorá je zriaďovateľom školy.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:50 Kosti V.
18:50 Kosti V.
19:45 Hoď svišťom
18:00 Súdna sieň
19:00 Ochrana svedkov II.
20:10 Nezvestný
17:55 Arthur a Minimojovia
18:25 Labková patrola I.
18:50 SpongeBob v nohaviciach VIII.
16:20 Nine
18:25 Všechno musí pryč
20:15 Suburbicon: Temné předměstí