Taxikárka v Spiššskej Novej Vsi vozila ľudí pod vplyvom tvrdých drog

Taxikárka v Spiššskej Novej Vsi vozila ľudí pod vplyvom tvrdých drog

SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Speedjazda - takto by sa dala charakterizovať posledná služba spišskonovoveskej taxikárky. Po tom, čo ju zastavili PMJčkári, išla na odber biologického materiálu. Vyšiel jej pozitívny test na pervitín.

Zo správania taxikárky sú pohoršení aj jej bývali kolegovia. Podľa informácií TV JOJ, tesne pred zastavením PMJčkármi, vysadila klienta.

Je teda jasné že pod vplyvom drog vozila ľudí. Ako dlho, to nie je známe. Policajtov zaujala tým, že v križovatke nepoužila smerovku. Jej správanie bolo skúsenej hliadke podozrivé, no dychová skúška bola s negatívnym výsledkom.

"Vodičke bol zadržaný vodičský preukaz a ďalšia jazda zakázaná. Výsledok toxikologického vyšetrenia na požitie omamných a psychotropných látok bol pozitívny," informovala policajná hovorkyňa Jana Mésarová. 

"Spoliehame na prácu príslušníkov polície. Pokojne môžu byť kontroly častejšie," vyjadril sa majiteľ taxislužby Peter Petruf. Majiteľ taxislužby bol k mladej žene nekompromisný. Okamžite po informácií, čo sa stalo, ju vyhodil. Ako sa vyjadril, je rád, že policajti zakročili. Aspoň opäť zachytili čiernu ovcu medzi taxikármi. 

Nejde však o prvý prípad, s ktorým sa PMJčkári na cestách mesta stretli. Zastavili už 13 zdrogovaných vodičov. Riešení boli v priestupkovom konaní. "Za tento priestupok je možné v správnom konaní uložiť sankciu vo výške od 200 do 1000 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá až do 5 rokov," dodala Mésarová. 

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:20 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
14:30 Vražedné čísla I. + II.
15:30 Vražedné čísla I. + II.
12:35 NOVÁ ZÁHRADA
13:55 DEDIČSTVO
14:55 Profesionáli III.
12:45 Presne takto o rok II.
13:50 Dr. House I.
14:45 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
14:10 Medzi nami zvieratkami
11:45 Barva pleti
13:40 Překvapení
15:35 Valerian a město tisíce planet