Bielorus netušil o kamerách na hraničnom priechode

Bielorus netušil o kamerách na hraničnom priechode

UBĽA / Nevidel nikoho, a tak si myslel, že ani o ňom nikto nevie. Nelegálny migrant, ktorý sa pokúšal nenápadne prejsť cez slovensko-ukrajinskú hranicu, sa však mýlil. Všetko zaznamenali kamery. V lese pri obci Ubľa ho chytili hraniční policajti.

Bolo krátko popoludní, keď kamery, ktoré monitorujú vonkajšiu hranicu s Ukrajinou, zaznamenali pohyb neznámej osoby. Bolo to v katastri obce Ubľa. Hraniční policajti ho našli v lese a tam ho aj skontrolovali. Pri sebe nemal žiadne doklady a tak ho za účelom zistenia totožnosti predviedli na oddelenie.

"Cudzinec prekročil vonkajšiu hranicu s Ukrajinou neoprávnene, mimo hraničný priechod a zdržiaval sa u nás bez povolenia príslušných orgánov," uviedla hovorkyňa RHCP Sobrance Agnesa Kopernická. 

Ukázalo sa, že ide o štátneho príslušníka Bieloruska. V zmysle dohody o readmisii ho odovzdali príslušníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.

Cudzinec bol z územia Slovenska administratívne vyhostený. Dostal zákaz vstupu na naše územie, aj na územie ostatných členských štátov únie, a to na dobu troch rokov.

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:45 Začarovaní
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
14:50 12 podmienok dedičstva
17:15 Áno, šéfe! USA IV.
18:10 Áno, šéfe! USA IV.
16:00 ZÁCHRANÁRI
16:55 Ako som prežil
18:00 Vraždy v Brokenwoode V.
16:45 Hanička a Murko pre najmenších
16:55 Medzi nami zvieratkami
17:00 Ovečka Shaun III.
15:45 Diana
17:45 Valerian a město tisíce planet
20:15 Plán útěku