Bielorus netušil o kamerách na hraničnom priechode

Bielorus netušil o kamerách na hraničnom priechode

UBĽA / Nevidel nikoho, a tak si myslel, že ani o ňom nikto nevie. Nelegálny migrant, ktorý sa pokúšal nenápadne prejsť cez slovensko-ukrajinskú hranicu, sa však mýlil. Všetko zaznamenali kamery. V lese pri obci Ubľa ho chytili hraniční policajti.

Bolo krátko popoludní, keď kamery, ktoré monitorujú vonkajšiu hranicu s Ukrajinou, zaznamenali pohyb neznámej osoby. Bolo to v katastri obce Ubľa. Hraniční policajti ho našli v lese a tam ho aj skontrolovali. Pri sebe nemal žiadne doklady a tak ho za účelom zistenia totožnosti predviedli na oddelenie.

"Cudzinec prekročil vonkajšiu hranicu s Ukrajinou neoprávnene, mimo hraničný priechod a zdržiaval sa u nás bez povolenia príslušných orgánov," uviedla hovorkyňa RHCP Sobrance Agnesa Kopernická. 

Ukázalo sa, že ide o štátneho príslušníka Bieloruska. V zmysle dohody o readmisii ho odovzdali príslušníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.

Cudzinec bol z územia Slovenska administratívne vyhostený. Dostal zákaz vstupu na naše územie, aj na územie ostatných členských štátov únie, a to na dobu troch rokov.

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Prvé oddelenie
05:20 Krimi
05:50 Noviny TV JOJ
05:10 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Miláčikovo
05:25 Kutyil s.r.o.
06:10 Presne takto o rok I.
06:55 Presne takto o rok I.
05:00 Zatancuj si s Nely
05:05 Rybičky Flip a Flap
05:15 Tashiho svet
06:00 Až vyjde měsíc
07:40 Cesta za snem
09:25 Osudová láska