Na vlakovej stanici v Prievidzi zadržali dvoch nelegálnych migrantov. Na Slovensko vraj zablúdili

Na vlakovej stanici v Prievidzi zadržali dvoch nelegálnych migrantov. Na Slovensko vraj zablúdili

PRIEVIDZA / Železničná polícia večer na vlakovej stanici v Prievidzi zadržala dvoch nelegálnych migrantov. Muži k nám pricestovali vlakom. Zrejme omylom. Namierené totiž mali do Nemecka.

Muži boli železničným policajtom podozriví a preto sa ich rozhodli legitimovať. Zistili, že do Prievidze prišli z Maroka a ich cieľovou krajinou je Rakúsko, kde chcú požiadať o azyl. 26 a 23- roční muži sú na ceste údajne od mája. "Hliadka spozorovala dve osoby, ktoré s hliadkou začali komunikovať v anglickom jazyku. Uviedli, že sú utečenci bez cestovných dokladov a pochádzajú z Maroka," informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

K nám prišli z Turecka a pravdepodobne zablúdili a nastúpili do nesprávneho vlaku. Potom ako dorazili do Prievidze si sadli do čakárne za železničnej stanici. Tam ich zadržali policajti. Noc strávili na polícii v Prievidzi. V utorok ráno ich eskortovali do Trenčína, kde si ich prebrala cudzinecká polícia.

Muži s policajtmi spolupracovali a po predvedení im presne povedali trasu ktorú doteraz absolvovali. "Podľa ich tvrdenia vycestovali letecky z Maroka do Turecka. Odtiaľ vlakmi a autobusmi do Grécka. Potom cez Albánsko, Kosovo, Srbsko a Maďarsko sa dostali na územie Slovenskej republiky," pokračuje Slivka. 

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH - EUROJACKPOT
20:25 ŠPORT
19:55 Profesionáli VII.
20:45 Lockout: Útek z MS - 1
22:50 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH - EUROJACKPOT
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York IX.
21:00 C.S.I.: Kriminálka New York IX.
22:00 Hawaii 5.0 VIII.
20:00 Ferdo Mravec
20:30 Robošváb IV.
20:55 Príbehy dvoch myší
20:15 Vlčí volání
22:15 Let
00:30 Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha