Na vlakovej stanici v Prievidzi zadržali dvoch nelegálnych migrantov. Na Slovensko vraj zablúdili

Na vlakovej stanici v Prievidzi zadržali dvoch nelegálnych migrantov. Na Slovensko vraj zablúdili

PRIEVIDZA / Železničná polícia večer na vlakovej stanici v Prievidzi zadržala dvoch nelegálnych migrantov. Muži k nám pricestovali vlakom. Zrejme omylom. Namierené totiž mali do Nemecka.

Muži boli železničným policajtom podozriví a preto sa ich rozhodli legitimovať. Zistili, že do Prievidze prišli z Maroka a ich cieľovou krajinou je Rakúsko, kde chcú požiadať o azyl. 26 a 23- roční muži sú na ceste údajne od mája. "Hliadka spozorovala dve osoby, ktoré s hliadkou začali komunikovať v anglickom jazyku. Uviedli, že sú utečenci bez cestovných dokladov a pochádzajú z Maroka," informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

K nám prišli z Turecka a pravdepodobne zablúdili a nastúpili do nesprávneho vlaku. Potom ako dorazili do Prievidze si sadli do čakárne za železničnej stanici. Tam ich zadržali policajti. Noc strávili na polícii v Prievidzi. V utorok ráno ich eskortovali do Trenčína, kde si ich prebrala cudzinecká polícia.

Muži s policajtmi spolupracovali a po predvedení im presne povedali trasu ktorú doteraz absolvovali. "Podľa ich tvrdenia vycestovali letecky z Maroka do Turecka. Odtiaľ vlakmi a autobusmi do Grécka. Potom cez Albánsko, Kosovo, Srbsko a Maďarsko sa dostali na územie Slovenskej republiky," pokračuje Slivka. 

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:15 Deň po tom
13:55 Ľadové kráľovstvo
15:55 NOVÁ ZÁHRADA
12:50 VŠETKO ČO MÁM RÁD
15:00 INKOGNITO
16:20 INKOGNITO
11:20 Knight Rider
13:10 Kuriér
14:10 Skutočný génius
13:05 Ruby z dúhy I.
13:25 Viking Vicky
13:35 Viking Vicky
11:25 Phoebe v říši divů
13:15 Red Dog - psí legenda
14:55 Martin a Venuše