Bývalý zápasník Mečár, ktorý pred rokom zrazil 27-ročnú Luciu, sa pred súdom priznal. Pozná už aj trest

Bývalý zápasník Mečár, ktorý pred rokom zrazil 27-ročnú Luciu, sa pred súdom priznal. Pozná už aj trest

Archívna reportáž
embed kód
NITRA / Na Okresnom súde v Nitre bolo v pondelok prvé pojednávanie s bývalým zápasníkom Matúšom Mečárom a padol aj rozsudok. Muž minulý rok v októbri zrazil 27-ročnú Luciu. Mladá žena prechádzala cez priechod pre chodcov. Zrážku neprežila.

Matúš Mečár sa mal pred súdom k činu priamo priznať, takže nebolo potrebné vypočúvať svedkov. Sudca mu vymeral trojročnú podmienku s odkladom na 5 rokov plus zákaz šoférovať na šesť rokov. Voči rozsudku sa prokurátor odvolal. 

​K tragickej nehode došlo v októbri minulého roku. Mladá žena po prevoze do nemocnice zomrela. Nehoda sa stala na Štúrovej ulici. Lucia prechádzala cez priechod pre chodcov a vodič ju údajne zachytil vo vysokej rýchlosti. Auto zastavilo asi po 200 metroch.

Podľa znalcov v čase zrážky išiel vodič v priemere zhruba 72 kilometrov za hodinu. Prokurátor v záverečnej reči poukazoval na to, že za volantom v minulosti Matúš Mečar spáchal zhruba 50 priestupkov, ktoré má zapísané v karte vodiča. V mnohých prípadoch išlo o prekročenú rýchlosť. 

​Na pojednávaní boli aj rodičia a súrodenci zrazenej Lucie. "Myslím, že to čo spáchal, to priznal. Je to poľahčujúca okolnosť, urobil, čo mal spraviť vlastne," povedal otec zosnulej. V súdnej sieni sa po vynesení rozsudku vodič rodine ospravedlnil. V minulosti im napísal aj list. S podmienečným odsúdením je spokojný.

Pozrite si archívnu reportáž 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:50 Noviny TV JOJ
07:40 Woody Woodpecker
09:40 Prázdniny Mr. Beana
06:50 Súdna sieň
08:05 Kto nájde priateľa, nájde poklad
10:40 Brácha za všechny peníze
06:55 ZÁCHRANÁRI
08:10 Kto porazí šéfkuchára
08:40 Kto porazí šéfkuchára
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:10 Požiarnik Sam VIII.
07:20 Požiarnik Sam VIII.
06:05 Daddy Cool
07:50 Světlo mezi oceány
10:10 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel