Tragická nehoda na Orave: V aute, ktoré sa zrútilo do priehrady, mal sedieť lekár

Tragická nehoda na Orave: V aute, ktoré sa zrútilo do priehrady, mal sedieť lekár

ORAVA / K ďalšej tragédii došlo na Orave. Osobné auto spadlo z mosta rovno do Oravskej priehrady. Na miesto okamžite dorazili všetky záchranné zložky. Príčina nehody, zatiaľ, nie je známa, avšak vyžiadala si jeden ľudský život.

​Muž s autom prerazil zvodidlá cestného mosta a s autom sa zrútil do vôd Oravskej priehrady.  Skončil asi 20 metrov od brehu. Podľa informácií TV JOJ malo ísť o 65-ročného oravského lekára. Vytiahnuť ho nebolo jednoduché. V minulosti sa tomuto vášnivému rybárovi prevrátil čln a takmer sa utopil, vtedy ho zachránil kamarát. "Loďka sa mu odsunula a on vošiel pod to mólo, tak som ho vytiahol," porozprával kamarát zosnulého vodiča. 

  "Okolnosti nehody budú predmetom vyšetrovania," informovala polícia. 

Keď profesionáli prišli na miesto aj s člnom, auto sa už nachádzalo zhruba pol metra pod hladinou. Profesionálny hasič auto zastabilizoval. "Za pomoci navijáku proti uvoľneniu, následne bola hneď vytiahnutá osoba," povedal Jaroslav Kapusniak, riaditeľ KRHaZZ Žilina. "U 65-ročného vodiča bude vykonaná súdna pitva, poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia," dodala policajná hovorkyňa Jana Balogová. 


Zdroj: noviny.sk/Polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:15 Baby Boom
19:45 ŽREBOVANIE
19:50 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:05 Knight Rider
19:00 Knight Rider
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York IX.
18:40 Knihy od Stonožky
18:50 RIK spieva oslávencom
18:50 RIK spieva oslávencom
18:35 Vánoční okouzlení
20:15 Let
22:40 Cesta válečníka