Nočný požiar v Stropkove spôsobil škody za asi 400 tisíc eur

Nočný požiar v Stropkove spôsobil škody za asi 400 tisíc eur

STROPKOV / Obrovský požiar zachvátil polyfunkčný objekt v Stropkove. Plamene a následné silné zadymenie zničilo viaceré prevádzky a iba vďaka rýchlemu zásahu hasičov sa podarilo od sálavého tepla uchrániť vedľa stojacu bytovku. Škody sú závratné – podľa odhadov až 400 tisíc eur.

Požiar vypukol na Hlavnej ulici v meste Stropkov. Zasiahol polyfunkčný objekt. Na pomoc tam okamžite mierili dve desiatky hasičov. Veliteľ pri príchode videl, že situácia je vážna a postupne privolával posily. Požiar zničil viaceré prevádzky na poschodí. Voda použitá pri hasení však poškodila aj obchod na prízemí. "Bezmocnosť. Čo budujete sa vám rúca zo sekundy na sekundu a neviete si pomôcť," vraví nešťastný majiteľ priestorov. 

"Museli sme používať autonómne dýchacie prístroje vo veľkom množstve, tie priestory boli tak zadymené, že sme nevideli na krok," uviedol veliteľ zásahu. 

Na polyfunkčný objekt sa z boku pripája bytový dom. Hasiči ho museli ochladzovať, aby sa požiar nerozšíril, a aby sálavé teplo nepoškodilo novú fasádu. Celkové škody sa podľa predbežných odhadov šplhajú na 400 tisíc eru.

Na miesto prišla aj výjazdová skupina z požiarno-technického a expertízneho útvaru Ministerstva vnútra SR. 

Pozrite si archívnu reportáž o podobnej téme: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 INKOGNITO
21:45 INKOGNITO
23:00 S PRAVDOU VON
20:25 Čínska vdova
22:35 18 ROKOV S TV JOJ
22:35 INFORMACIE PRE TIPUJÚCICH
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas I.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas I.
22:55 ŽREBOVANIE
20:15 Čarodějovy hodiny
22:10 Pán Šanghaje
00:00 Sbal prachy a jeď