Najzákladnejšou vecou je vymeniť letné pneumatiky za zimné. "Majú označenie, ktoré podľa predpisu musíme mať a musíme si dať pozor aj na to, akú hrúbku dezénu majú. Musia spĺňať normu konkrétnej krajiny," vysvetlil dopravný analytik Jozef Drahovský. Podľa dopravného analytika je vhodné dať auto do servisu, ak sme počas roka dolievali destilovanú kvapalinu do chladiaceho systému, aby odmerali jej nemrznúcosť. "Keď nám v zime zamrzne, môže to mať až deštruktívne následky," upozornil. 

Netreba zabudnúť ani na nemrznúcu zmes do ostrekovačov, tú ale nestačí len naliať. Musíme tie ostrekovače aj zapnúť, aby sa dostala do hadičiek a nezamrzol motorček, ktorý tam je. 

Každý vodič by mal mať v aute škrabku na okná a metličku v prípade, že by bolo potrebné odhádzať sneh. Chýbať nesmú samozrejme ani snežné reťaze. 

Ako môže Kriváň pomôcť vodičom pri kontrole pneumatík? 

Dopravný analytik Jozef Drahovský tvrdí, že vodičom môže pomôcť čo sa týka pneumatík aj Kriváň. Ako je to vôbec možné? 
"Kriváň máme v peňaženke na bežnej minci - 5-centovej. Zoberieme jednoducho mincu a zasunieme ju do dezénu. Ak sa nám Kriváň schová, presnejšie jeho vrchol, tak pneumatiky sú v zmysle normy platnej na Slovensku na zimu pojazdné. Akonáhle sa nedá zasunúť vieme, že pneumatiky nie sú vhodné na používanie na Slovensku," vysvetlil Drahovský.  

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:35 Súdna sieň
10:25 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
12:00 NOVINY O 12:00
09:10 Panelák
10:20 C.S.I.: Kriminálka Miami III.
11:20 C.S.I.: Kriminálka Miami III.
09:35 Kosti IV.
10:55 Slnečno, sem-tam vraždy I.
12:00 Dr. Dokonalý
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Jahôdka a jej kamaráti III.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
09:45 Lagerfeld - důvěrné
11:25 O(d)puštění
12:55 Cesta za králem trollů