Páchateľ podpálil auto uprostred Žiliny. Oheň dostali pod kontrolu až hasiči

Páchateľ podpálil auto uprostred Žiliny. Oheň dostali pod kontrolu až hasiči

ŽILINA / V pondelok podvečer na športovej ulici v Žiline horela škodovka, ktorá patrí realitnej kancelárii. Majiteľ si auto zaparkoval pred firmou, po šiestej mu už z kapoty šľahali plamene. Páchateľ nemal problém ani s tým, že ho priamo pri čine mohlo vidieť množstvo ľudí.

Škodovka začala horieť krátko po šiestej hodine. Stalo sa to na športovej ulici oproti známemu žilinskému hotelu. Páchateľovi neprekážalo ani to, že sa podvečer pred vchodom do hotela pohybovalo množstvo ľudí. "Podľa doposiaľ zistených informácií mal neznámy páchateľ iniciovať požiar v prednej časti vozidla, čím došlo k zahoreniu motorovej časti a predných kolies," uviedla Janka Balogová, hovorkyňa KR PZ Žilina.

Plamene hasiči dostali pod kontrolu rýchlo, no z čiernej 5-ročnej škodovky veľa nezostalo, kriminalistický technik na mieste zaistil stopy. "Škoda bola predbežne vyčíslená na 15-tisíc eur," informovala Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ Žilina.

Podľa informácií TV JOJ auto patrí majiteľovi realitnej kancelárie, ten sa ale na kameru vyjadrovať nechcel. Športová ulica v Žiline vedie k futbalovému štadiónu. Sú na nej kamery mestskej polície a aj hotela. Záznamy už majú policajti v rukách. "V tomto prípade poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci poškodzovania cudzej veci," dodala Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ Žilina.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 PROSTŘENO
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:20 Áno, šéfe USA II.
19:30 Profesionáli II.
20:25 Zbohom, Prada
18:05 Súdna sieň
19:05 Súdna sieň
20:10 Kosti III.
18:40 Požiarnik Sam X.
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
18:35 Přijímačky
20:15 Nic nás nerozdělí
22:15 Nevyřízený účet