Sýkorovci sa postavili pred súd. Zoznam arzenálu zbraní čítali hodinu a pol

Sýkorovci sa postavili pred súd. Zoznam arzenálu zbraní čítali hodinu a pol

BANSKÁ BYSTRICA / Vražda košického bossa Róberta Holuba ide do finále. Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici pojednáva v prípade siedmich mužov zo skupiny sýkorovci. Na krku majú deväť skutkov, okrem vrážd aj nedovolené ozbrojovanie. Zoznam zadržaného arzenálu zbraní čítal prokurátor hodinu a pol.

Pojednávanie prebiehalo za múrmi väznice. Proces sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia. Na lavici obžalovaných totiž skončili kedysi mocní muži podsvetia. Okrem Róberta Lališa súdia aj Jozefa Roháča či Alojza Kromku. V utorok vypovedal Martin Bihári, posledný zo skupiny obžalovaných. Vyhlásil, že je nevinný. "V súčasnosti sa vedie hlavné pojednávanie na základe obžaloby, ktorá bola podaná na sedem obžalovaných pre deväť skutkov," uviedol prokurátor. 

Ide o niekoľko vrážd, vrátane popravy mafiánskeho bossa Róberta Holuba. Toho zavraždili v roku 1997 takpovediac na tretí pokus, keď ležal na ARE na Kramároch. Strelcom mal byť Jozef Roháč, ten ale v procese chýba, pojednáva sa v jeho neprítomnosti. "Spis má 67 zväzkov a viac ako 22 000 strán," uviedla hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková. 

V najbližších mesiacoch prídu na rad svedkovia, vypovedať bude aj Mikuláš Černák, ktorý objednávku Holubovej vraždy už priznal. "Tam už bol uznaný vinným, priznal vinu a uzavrel dohodu o vine a treste," uviedol obhajca Miloš Maďar.

Hovoriť sa bude aj o obrovskom arzenále zbraní, ktoré používali sýkorovci pri vraždách a ukrývali ich v Podunajských Biskupiciach a v chatovej oblasti na Záhorí. "Skutok je datovaný do obdobia, kedy začala spolupráca so spolupracujúcimi obvinenými z tejto skupiny," dodal prokurátor.

Zoznam zbraní je taký rozsiahly, že ho prokurátor čital hodinu a pol. Sýkorovci disponovali aj zhruba 85 kilami plastických trhavín.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:25 Nákupné maniačky
06:20 Kutyil s.r.o.
07:15 Prvé oddelenie
05:05 Tashiho svet
05:20 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:35 Ruby z dúhy II.
05:35 Okruh
07:10 Helena
09:20 Cesta za králem trollů