Hrajú sa na nepočujúce a okrádajú ľudí

Hrajú sa na nepočujúce a okrádajú ľudí

POVAŽSKÁ BYSTRICA / Hrajú sa na nepočujúce a takto vylákajú od dôverčivých ľudí peniaze. Pohybujú sa po celom Slovensku. V momente, ako zazrú policajtov, zmiznú. Naposledy ich zaznamenali kamery mestskej polície v Žiline a v Považskej Bystrici.

Nová Kamera, ktorá nasnímala dve podvodníčky, bola nainštalovaná sotva dva dni. Považská Bystrica má dovedna 52 kamier a záznamy z nich sú kvalitné.

Dve Rumunky, ktoré sa tvária ako nepočujúce, skúšali šťastie aj na Považí. Ich scenár je vždy rovnaký. V meste oslovia kohokoľvek. Skúšajú to na starších, ale aj na mladých. Rozprávka o vyberaní peňazí pre chudobné deti väčšinou zaberie a ak sa niekto opýta na povolenie aj na to sú pripravené, aj keď len zdrapom papiera.

"Tento doklad nemal žiadne opodstatnenie a oprávnenie na vyberanie zbierky," hovorí Juraj Lieskovský, náčelník Mestskej polície v Považskej Bystrici.

Na miesto prišla hliadka, ale aj policajt v civile a práve včas. Starší muž už Rumunke podával 20 eurovú bankovku. "Ja som upozornil občana, aby si tieto peniaze vzal naspäť, že narazil na podvodníčku," opisuje situáciu Juraj Lieskovský. 

Obe ženy tak museli s náčelníkom na mestskú políciu, odrazu počuli a vedeli aj hovoriť. Dostali blokovú pokutu. Policajti ľudí upozorňujú, aby si na podobných podvodníkov dávali pozor.

Počas nakrúcania stretla TV JOJ aj dve dievčatá ktoré v centre zbierali peniaze, ich zbierka mala ale všetky náležitosti. "Máme povolenie od ministerstva vnútra," povedala nám dobrovoľníčka.

Nádoba, do ktorej peniaze zbierajú, je zapečatená. Dobrovoľníčky sa tak k peniazom fyzicky nedostanú.

Kamery sú pri odhalení podvodníkov na nezaplatenie:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:30 Prestreté
09:30 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:30 Česko Slovensko má talent
10:15 Simpsonovci XIV.
07:45 Dvojičky
08:50 Slnečná
10:40 Bez servítky
07:50 Malí fidlikanti
08:05 Garfield II.
08:25 Petronela Jabĺčková
07:45 Nádech pro lásku
09:50 Góóól! III.
11:35 Síla naděje