Policajti zadržali muža, ktorý mieril kušou a vzduchovkou na lesníkov. V krvi mal skoro 3 promile

Policajti zadržali muža, ktorý mieril kušou a vzduchovkou na lesníkov. V krvi mal skoro 3 promile

POLTÁR / Lesníkov cestou z hory ohrozoval zbraňou neznámy muž. Keď ho policajti zadržali, našli mu v aute dve zbrane. Obe boli podľa zdroja TV JOJ nabité. Muž čelí obvineniu z troch trestných činov.

Lesníci doteraz nevedia pochopiť konanie muža. Nemali s ním totiž žiadny konflikt, dokonca ho ani nepoznali. Najskôr na nich vytiahol kušu, a potom na nich namieril vzduchovku. Netušili, či sú zbrane nabité a ani to, či ozbrojený muž plánuje vystreliť. Podarilo sa im z miesta odísť a prípad oznámili na polícii. Podozrivý muž sa už medzitým na svojom aute presunul do obce Zlatno, kde ho zadržala hliadka.

Policajti zistili, že za volantom nemal čo robiť. V máji ho totiž odsúdili za jazdu pod vplyvom alkoholu. Vtedy síce vyviazol s podmienkou, no súd mu zakázal viesť akékoľvek motorové vozidlo a to na viac ako päť rokov. Nielenže porušil zákaz, ale aj tentokrát šoféroval opitý. "Pri dychovej skúške mu namerali 2,58 promile alkoholu. Polícia obvinila 64-ročného muža z troch trestných činov," informovala Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica. A to z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, z marenia výkonu úradného rozhodnutia, a z nebezpečného vyhrážania. "Po vykonaní procesných úkonov, bol umiestnený do policajnej cely a bol spracovaný podnet na jeho vzatie do väzby," doplnila hovorkyňa. 

Keďže podľa súdu existuje dôvodná obava, že muž bude pokračovať v trestnej činnosti, rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Rozhodnutie je právoplatné.

V Trnave 30-ročný muž ohrozoval ľudí na námestí so zbraňou v ruke:

Zdroj: noviny.sk/Polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:25 Panelák
09:10 Panelák
08:15 Odsúdené II.
09:50 Kosti IV.
11:05 Slnečno, sem-tam vraždy I.
08:15 Viking Vicky
08:30 Máša a medveď III.
08:40 Rapotáčik 2
06:35 Góóól! III.
08:20 Barva vítězství
10:45 Moliere