Zrážku auta s malým chlapcom zachytili policajné kamery. Vodič tvrdí, že mu vbehol do cesty

Zrážku auta s malým chlapcom zachytili policajné kamery. Vodič tvrdí, že mu vbehol do cesty

PEZINOK / Prechádzanie cez frekventovanú cestu je pre deti mnohokrát veľmi náročné. Nevedia správne vyhodnotiť situáciu a vbehnú na vozovku skôr ako majú. V Pezinku mal maloletý chlapec obrovské šťastie v nešťastí, že stred s prichádzajúcim vozidlom mu nespôsobil vážne zranenie.

Na priechode pre chodcov v Pezinku vbehol maloletý chlapec podľa vyjadrenia vodiča do jazdnej dráhy auta. "Vybehol z boku a do boku auta nám narazil," povedal vodič Radim. 

Na druhej strane cesty bol hotel, kam mal namierené, pretože šiel za mamou, ktorá tam pracovala. "On mal byť na hoteli a vybehol von, ja tu pracujem. Išiel cez priechod a zrazilo ho auto," uviedla matka chlapca. Spolujazdec a svedok nehody povedal, že chlapec pred priechodom cez cestu vôbec sa nezastavil. "Vôbec sa nerozhliadol a rovno vbehol priamo pred auto," uviedol vodič Radim. 

Miesto je snímané kamerou mestskej polície. Na záberoch vidieť ako dieťa po nehode spadlo na cestu. "V čase tejto dopravnej nehody práve prechádzala hliadka mestskej polície v Pezinku, ktorá zabezpečila miesto nehody. Na miesto boli okamžité privolané záchranné zložky," uviedol mestský policajt Igor Štrbík. Chlapca vyšetril lekár rýchlej záchrannej služby a podľa informácií TV JOJ mal absolvovať rôzne vyšetrenia.

Prípadom sa začali zaoberať príslušníci dopravnej polície, boli sa pozrieť aj na zábery, ktoré nasnímala kamera mestskej polície. "Vo vami uvedenom prípade sa nejedná o dopravnú nehodu, vec bola vyhodnotená ako škodová udalosť," povedal policajný hovorca Michal Szeiff.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:10 Labková patrola
07:35 SpongeBob SquarePants
08:00 NAŠI IV.
06:15 Súdna sieň
07:30 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
08:40 NOVÁ ZÁHRADA
07:20 Keby bolo keby 2
08:25 Keby bolo keby 2
09:50 Áno, šéfe! USA V.
07:20 Požiarnik Sam VIII.
07:30 Kúzlovanie
07:40 Krtko
05:35 Cesta za snem
07:25 Zkratky ke štěstí
09:15 Až vyjde měsíc