Muž, ktorý v Košiciach napadol vodičku električky, si útok nepamätá. Hrozia mu za neho tri roky väzenia

Muž, ktorý v Košiciach napadol vodičku električky, si útok nepamätá. Hrozia mu za neho tri roky väzenia

KOŠICE / Tri roky väzenia hrozia útočníkovi z košickej MHD, ktorý cez víkend bezdôvodne surovo napadol vodičku električky. Muž tvrdí, že si svoje konanie nevie vysvetliť a pre vypité množstvo alkoholu si útok na bezbrannú ženu dokonca ani nepamätá.

Tridsaťpäťročný cestujúci sa na polícii prihlásil sám. Napriek tomu ho ale trest neminie. "Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Košice - Západ po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinil z trestného činu výtržníctva 35-ročného muža z Košíc," uviedla policajná hovorkyňa v Košiciach Jana Mésarová.

Mladý muž v utorok prišiel aj do budovy dopravného podniku a bol odhodlaný sa napadnutej vodičke ospravedlniť. S tou sa ale nestretol, ešte v utorok totiž absolvovala ďalšie lekárske vyšetrenia. Opitý cestujúci ju totiž udrel päsťou do tváre a spôsobil jej viaceré poranenia hlavy a tváre. "Konkrétne sa ospravedlnil za ten čin, vraj nevedel o sebe, bol veľmi opitý, len matne si spomínal, že udrel vodiča, až z článku sa dozvedel, že udrel vlastne vodičku," povedal v utorok riaditeľ dopravného podniku v Košiciach Vladimír Padyšák. 

"Má zranenia pravého oka a hlavy a dozvedeli sme sa momentálne, že je tam aj ťažšie zranenie, je tam aj zlomenina, je poškodená rohovka," uviedla v utorok hovorkyňa dopravného podniku v Košiciach Vladimíra Petrušová. Obvinenému mužovi za tento skutok v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Pozrite si archívnu reportáž o tomto prípade.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
10:50 Súdna sieň
12:00 Noviny o 12:00
09:50 Kosti IX.
11:05 Letecké katastrofy XVI.
12:25 Profesionáli III.
10:20 Nákupné maniačky
11:55 Pod povrchom
13:00 Slnečno, sem-tam vraždy I.
10:35 Okido I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti III.
11:10 Medzi nami zvieratkami
08:55 Nanga Parbat
10:50 Sladko-slaná láska
12:30 Železná lady