Jasno
-0°
Bratislava
Veronika
4.2.2023
Čierny deň pri Liptovskom Mikuláši a Trenčíne. Na ceste vyhasol život dvoch ľudí
Zdielať na

Čierny deň pri Liptovskom Mikuláši a Trenčíne. Na ceste vyhasol život dvoch ľudí

HYBE/ VEĽKÉ BIEROVCE/TRENČIANSKA TURNÁ / Vážna dopravná nehoda sa stala v obci Hybe v smere do Kráľovej Lehoty. Dodávka sa tu zrazila s nákladiakom. O život po náraze prišiel 39-ročný vodič dodávky. Ďalšia tragická nehoda sa stala v noci aj neďaleko Trenčína. Po čelnej zrážke s nákladiakom zomrel 53- ročný vodič osobného auta.

"J​e pravdepodobné, že z určitých dôvodov, možno rýchlosti alebo nepozornosti vodiča v osobnom motorovom vozidle tento prešiel do protismeru, kde sa stretol s nákladným motorovým vozidlom," opísal spôsob nehody v Hybe Stanislav Chomoc, súdny znalec z odboru cestnej dopravy. Podľa očitých svedkov chcel zrejme vodič Fiatu predbehnúť do kopca idúcu Tatru. Ak skutočne išlo o jeho vedomé konanie, pre manéver si zvolil extrémne nebezpečnú zákrutu s plnou čiarou. Čelný náraz bol taký silný, že sa nákladné auto prevážajúce palety prevrátilo na bok. Vo Fiate uväznila vodiča zdemolovaná karoséria. Podľa rozsahu poranení, bol zrejme na mieste mŕtvy. Z auta vyslobodili jeho bezvládne telo až hasiči. 

"Pri dopravnej nehode utrpel 39-ročný vodič zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahol. 48-ročný vodič vozidla Iveco utrpel predbežne ľahké zranenia. Alkohol u vodiča vozidla Iveco vykonanou dychovou skúškou zistený nebol," povedal policajný hovorca Radko Moravčík.  U nebohého muža bude vykonaná pitva. 39-ročný Marek zahynul vo firemnom aute, počas rozvážania obedov. Cestu, ktorá sa mu stala osudnou však dôverne poznal, pochádzal totiž z neďalekej obce.  

Tragická zrážka pri Trenčíne

Tragická nehoda sa stala aj neďaleko Trenčína, na rovnom úseku cesty medzi obcami Veľké Bierovce a Trenčianska Turná. 53- ročný vodič osobného auta sa nadránom vracal domov, no pravdepodobne za volantom zaspal. V aute sa viezol sám. "53-ročný vodič jazdil na osobnom aute v smere na obec Drietoma, pričom z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti jazdiacim nákladným autom," informoval policajný hovorca  Pavol Kudlička. 

V nákladnom vozidle sa viezli dvaja muži. Šofér podľa vlastných slov už nedokázal zrážke zabrániť. Nezranený vyšiel z kabíny a utekal na pomoc vodičovi osobného vozidla. Ten však bol v aute zakliesnený a nejavil už známky života. "Trenčianski hasiči zabezpečili miesto udalosti a pomocou hydraulického naradia vyslobodili telo zakliesnenej osoby z vraku vozidla," informoval hovorca trenčianskych hasičov Marián Petrík. "Môžem potvrdiť, že sme vyslali záchranárov na miesto dopravnej nehody. Žiaľ, mužovi už nedokázali pomôcť a lekár musel konštatovať smrť," vyjadrila sa hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová.  

"Vodič nákladného auta bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom," dodal policajný hovorca Kudlička. To či bol alebo nebol nebohý muž počas jazdy pod vplyvom alkoholu, alebo iných omamných látok, ukážu až výsledky nariadenej pitvy. 

Súvisiace články

Najčítanejšie