Vykoľajená električka skomplikovala situáciu v Bratislave. Dôvody nehody sú kuriózne

Vykoľajená električka skomplikovala situáciu v Bratislave. Dôvody nehody sú kuriózne

BRATISLAVA / Od skorého rána skomplikovala dopravu v Bratislave vykoľajená električka. Podľa Dopravného podniku išlo o vážnejšie vykoľajenie. Dôvod nehody je kuriózny.

Vykoľajená električka zamestnala pracovníkov dopravného podniku na niekoľko hodín. Vozeň linky číslo dva smeroval pred pol siedmou ráno na Hlavnú stanicu. K vykoľajeniu spoja došlo na križovatke ulíc Imricha Karvaša a Radlinského tak, že sa mal vodič električky pomýliť. Myslel si, že sedí v linke s iným číslom a chcel pokračovať rovno smerom na Obchodnú. Na výhybke sa vozeň dostal mimo koľaje. "Okamžite po vykoľajení sme ostatné električky presmerovali na odklonové trasy, aby sa mimoriadnosť dotkla cestujúcich v čo najmenšej možnej miere.Ospravedlňujeme sa cestujúcim, že prestoj električiek trval tak dlho, žiaľ vykoľajenie bolo vážne a trvalo nám dlhšie, než sa nám podarilo električku vrátiť späť na koľajnice," informoval Martin Žarnovický, Dopravný podnik Bratislava. 

Zamestnanci dopravného podniku sa s niekoľkotonovým kolosom naťahovali približne štyri hodiny. Električku museli dotiahnuť na koľajisko smerom do Starého mesta.  "Prevádzku električiek po Obchodnej ulici sme obnovili o 11:00. Po celú dobu boli našim cestujúcim k dispozícii aj dispečeri, ktorí sa ich snažili informovať o aktuálnom dianí a odporučiť náhradnú dopravu," povedal Martin Žarnovický. 

Pri nehode sa našťastie nikto nezranil. Dopravný podnik Bratislava škody aktuálne vyčísľuje, predpokladá však, že nebudú vysoké.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:00 Panelák
05:35 DIVOKÉ KONE II.
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Prvé oddelenie
05:30 Profesionáli III.
06:10 NAŠI II.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:25 Nanga Parbat
08:20 Milosrdné lži
11:05 Adolf Eichmann