Požiar v nemocnici. Zatiaľ, čo pacienti pokojne spali, zo spodnej časti budovy sa valil hustý dym

Požiar v nemocnici. Zatiaľ, čo pacienti pokojne spali, zo spodnej časti budovy sa valil hustý dym

HUMENNÉ / Zatiaľ, čo pacienti v humenskej nemocnici pokojne spali, zo spodnej časti budovy sa valil hustý dym. Požiar vypukol okolo polnoci. Horelo v suteréne chirurgického pavilónu. Zasahovali hasiči aj policajti. Hoci zadymenie bolo silné, evakuácia pacientov nutná nebola.

Horieť začalo okolo polnoci v priestoroch suterénu chirurgického oddelenia. Chodbami sa šíril hustý dym, hasiči museli zasahovať v dýchacích prístrojoch. "Po našom príchode boli priestory silno zadymené. Po násilnom vniknutí do skladových priestorov bol požiar zlikvidovaný," opísal zásah Radoslav Tovarňák, veliteľ zásahu HaZZ Humenné. 

​Podľa hovorcu nemocnice vyhorela kabeláž v zásuvke. Našťastie sa požiar nerozšíril až natoľko, aby boli v ohrození pacienti a personál. "K zraneniu osôb ani k rozsiahlejším škodám na materiáli nedošlo. Evakuácia osôb takisto nebola potrebná," uviedol Tomáš Král, hovorca siete nemocníc. Zásah humenských hasičov trval zhruba dve hodiny. "Z dôvodu vysokého zadymenia musel byť suterén odvetraný ventilačnou technikou hasičského zboru," informoval Tomáš Král.

Humenská nemocnica práve počas tohto leta začala svoje priestory obnovovať. V pláne sú stavebné úpravy aj nákup moderných prístrojov a zariadení za viac ako 3,5 milióna eur.

Obyvateľov obce Stráňavy vystrašil oheň. Budovu akurát rekoštruovali, a práve pri oprave strechy vypukol požiar:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Vodný svet
16:30 Diabol nosí Pradu
19:00 Krimi
14:35 Návrat do budúcnosti 3
17:00 VÍKENDOVÁ VÝHRA
17:25 Áno, šéfe USA II.
15:40 INKOGNITO
16:45 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
18:05 Vraždy v Brokenwoode II.
16:00 Krtko
16:35 Macko Uško
16:45 Hanička a Murko pre najmenších
14:55 Vzpomínky na Manhattan
16:40 Dvě svatby
18:20 Slunce, seno, erotika