Polícia v centre Bratislavy pritvrdila. Bude Obchodná ulica konečne bezpečná?

Polícia v centre Bratislavy pritvrdila. Bude Obchodná ulica konečne bezpečná?

BRATISLAVA / Od 7. júna prebieha v hlavnom meste počas víkendov policajná akcia pod názvom CENTRUM. Tento víkend už aj v koordinácii s novou stanicou mestskej polície, ktorú otvorili na Obchodnej ulici vo štvrtok. Zvýšený počet hliadok je reakciou na medializované pouličné incidenty.

"Cez víkend sa tu žúruje a žúruje sa tu tak, že zomierajú ľudia," poznamenal primátor mesta Matúš Vallo. Ide pritom najmä o už spomínanú Obchodnú ulicu a jej okolie, Hlavné, Hurbanovo či Kollárovo námestie. Problematické miesta, kde popri zábave dochádza aj k neželaným potýčkam a rôznym incidentom, za ktorým je poväčšine alkohol. Okrem zvýšeného počtu hliadok štátnej polície by malo k väčšej bezpečnosti prispieť aj nové pracovisko mestskej polície na Obchodnej ulici. Počas pracovných dní je občanom k dispozícii od 9-18. hodiny ako tzv. klientske centrum, kde môžu občania napríklad aj nahlásiť priestupok. 

Avšak od štvrtka do nedele bude slúžiť aj pre svojich kolegov, a to hliadkam mestskej a aj štátnej polície, po 19. hodine ako monitorovacie centrum. V okolí problémových ulíc pribudli nedávno ďalšie nové kamery. Operátor tak môže efektívnejšie vyslať zásahovú jednotku, ktorú podporuje aj kynologická polícia. "Rovnako je táto akcia využívaná aj na dodržiavanie zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov," vysvetlil hovorca polície Michal Szeiff. Či už ide o popíjajúcich mladistvých alebo zákaz, či obmedzenie požívania alkoholických nápojov na verejnosti. Víkendové posilnenie hliadok poriadkovej, dopravnej či kriminálnej polície v centre mesta však neznamená, že sa hliadky stiahnu zo sídlisk len do centra. "My nefungujeme na báze dedinského futbalu, že kde je lopta, tam sú všetci. My potrebujeme tieto veci mať pokryté zónovo. Je to zhruba cez 157 hliadok," podotkol riaditeľ KR PZ Bratislava Adrian Pavlik. 

Pozrite sa, ako vyzerala situácia na Obchodnej v máji tohto roka. Aké problémy nastali?

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Robin Hood
22:55 Na úteku
01:05 Delta Force
20:30 Všetko čo mám rád
22:30 Všetko čo má Ander rád
23:00 Spartakus
20:55 Dr. House VII.
21:55 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
22:55 Myšlienky vraha - Správanie podozrivých
21:05 Okido I.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:35 Krtko
20:10 Poznáš muže svých snů
21:55 Hotel Artemis
23:40 Vzpomeň si