Českí turisti strávili noc v policajnej cele na Ukrajine. Zablúdili tak nešťastne, že nelegálne prekročili štátnu hranicu

Českí turisti strávili noc v policajnej cele na Ukrajine. Zablúdili tak nešťastne, že nelegálne prekročili štátnu hranicu

UBĽA / Štyria českí turisti strávili noc v ukrajinskej policajnej cele, neuvedomili si totiž, že nelegálne prekročili štátnu hranicu. Až do príchodu pohraničnej stráže nevedeli, že sú na ukrajinskej strane. Zisťovali sme, aký trest českým turistom na Ukrajine hrozí.

Informáciu o skupine neznámych osôb prijali ukrajinskí hraničiari od kolegov zo slovenskej strany. "Pohyb neznámych osôb bol zachytený kamerovým systémom. Na zázname bolo vidieť štyri osoby, ktoré smerovali na Ukrajinu," informuje hovorkyňa ukrajinskej pohraničnej stráže Elena Tračuk. 

Na miesto okamžite vyslali hliadky hraničných policajtov. Čechov zadržali zhruba dvadsať metrov od hraničnej čiary. "Policajti zatkli dve ženy a dvoch mužov z Českej republiky. Všetci pri sebe mali cestovné doklady," približuje Elena Tračuk. 

Českí turisti strávili noc v policajnej cele. Budú administratívne vyhostení a zaplatia pokutu, ktorá môže byť až do výšky 13 500 hrivien, čo je v prepočte takmer 500 eur.

Nešlo o prvý podobný prípad

V minulosti sa už viackrát stalo, že na druhú stranu našej hranice prešli napríklad hubári a ani o tom nevedeli.

"Hubárom odporúčame, aby si na takéto prípady dávali pozor, pretože takéto konanie môže byť kvalifikované ako neoprávnené prekročenie štátnej hranice," objasňuje hovorkyňa PPZ SR Denisa Baloghová. 

Ide o priestupok, pri ktorom stačí aj zavinenie z nedbanlivosti.

Pohraničná stráž zadržala utečencov na slovensko-ukrajinskej hranici. Medzi nimi aj iba ročné dieťa: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
12:50 INKOGNITO
11:35 Áno, šéfe USA II.
12:30 NA CHALUPE
13:40 Prvé oddelenie
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Hawaii 5.0 VIII.
13:45 Kosti
12:25 Krtko
12:35 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
11:25 Dívka z románu
13:10 Okruh
14:50 Lord of the Dance