VIDEO: Hasiči pri Váhu zasahovali niekoľko hodín, z kanála vytiahli dve autá

VIDEO: Hasiči pri Váhu zasahovali niekoľko hodín, z kanála vytiahli dve autá

POVAŽSKÁ BYSTRICA / Pred týždňom začali s vypúšťaním Hričovskej priehrady a v pondelok večer z kanála pri Považskej Bystrici vytiahli dve autá. Ležali na dne a ľudia privolali policajtov potom, čo si všimli strechy trčiace z nánosov bahna.

Krátko pred piatou hodinou popoludní zavolali na linku 158 ľudia, ktorí si na hladine Váhu všimli strechy áut. "Polícia nás požiadala o súčinnosť pri vyťahovaní dvoch vozidiel v hričovskom kanáli ktoré po vypúšťaní ostali trčať z hladiny," vyjadril sa Ľubomír Vančo, veliteľ zásahu hasičov. 

Z nánosov bahna sa hasičom a odťahovej službe podarilo obe autá vytiahnuť po 4 hodinách, zásah bol pre nich náročný. Obe autá boli plné kameňov a nánosov bahna. Išlo o staršie autá, v jednom prípade išlo o auto pochádzajúce z krádeže, druhé sa v pátraní nenachádzalo. 
"Po jeho pôvode pátrame v tomto štádiu vyšetrovania sa nedá poskytnúť viac informácií," vyjadrila sa policajná hovorkyňa Danka Adamíková. 

Kanálovú sústavu začnú opravovať v septembri. Kanál, zatiaľ, nie je vypustený úplne, ľudia tak predpokladajú,že sa v ňom ešte nejaké to auto nájde.

Vďaaka aplikácií sa podarilo nájsť auto, ktoré ukradli v Českej republike:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:00 INKOGNITO
14:00 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
15:45 IQ TAXI
13:00 Prvé oddelenie
13:30 Simpsonovci IV.
14:00 Simpsonovci IV.
13:05 Kosti IX.
14:05 Vražedné čísla III.
15:05 Vražedné čísla IV.
13:05 Ruby z dúhy I.
13:25 Viking Vicky
13:35 Viking Vicky
11:35 Napříč časem
13:20 Jezdkyně
15:10 Sedmilhář