Polícia objasnila vraždu Nemca, ktorá sa odohrala pred 17 rokmi. Obvineniu čelia traja ľudia

Polícia objasnila vraždu Nemca, ktorá sa odohrala pred 17 rokmi. Obvineniu čelia traja ľudia

BANSKÁ BYSTRICA / Polícia objasnila vraždu nemeckého občana, ktorý žil na Slovensku. Troch ľudí - dvoch mužov a jednu ženu, obvinili a Okresný súd ich zobral do väzby. Všetci traja sa údajne podieľali na jeho likvidácii. Telesné pozostatky ležali v plytkom hrobe na Šturci. Keď muž pred rokmi zmizol, našli iba jeho zhorené auto.

Sedemnásť rokov po záhadnom zmiznutí Nemca, ktorý žil na Slovensku, sa polícii podarilo rozlúsknuť celý prípad. V roku 2002 keď našli jeho zhorené auto, sivý Passat v Banskej Bystrici, chýbali dôkazy a indície, ktoré by viedli k vyriešeniu prípadu. Aj napriek veľkému časovému odstupu teraz obvinili z jeho vraždy dvoch mužov a jednu ženu, podľa informácií TV JOJ má ísť o vtedajšiu manželku obete. "Sudca Okresného súdu Banská Bystrica rozhodol o vzatí do väzby troch obvinených z trestného činu vraždy formou spolupáchateľstva," povedala hovorkyňa krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná. 

"Sudkyňa vypočula všetkých troch obvinených a po výsluchoch akceptovala návrh prokurátora," povedal obhajca Dušan Daňový. Na Šturci sa totiž pred časom podarilo nájsť pozostatky, ktorých analýza DNA potvrdila, že patria práve Nemcovi, ktorý zmizol v roku 2002. Navyše v tomto prípade vypovedá aj utajený svedok. Súd všetkých troch zobral do väzby aj z dôvodu, aby nemohli mariť vyšetrovanie a ovplyvňovať svedkov. "Z dôvodu útekovej a kolúznej väzby," dodala Spurná. 

Podľa informácií TV JOJ sa Nemec presťahoval na stredné Slovensko kvôli svojej manželke, ktorá odtiaľto pochádzala. Rozbehol tu biznis. Dvojica žila v rodinnom dome, kde ho mali páchatelia v roku 2002 fyzicky napadnúť. Jeho žena ho mala údajne omámiť liekmi a páchatelia ho dobili a pichli nožom, potom ho oblečeného iba v pyžame odvliekli do auta. Jeho telo zakopali v plytkom hrobe na Šturci a auto podpálili. Motívom jeho vraždy mali byť peniaze, ku ktorým sa chcela dostať jeho manželka. "Podali sťažnosť všetci traja," povedal Daňový. Ďalej teda bude rozhodovať krajský súd.

Polícia nám v písomnom stanovisku potvrdila, že trojica čelí obvineniu za trestný čin vraždy občana Nemecka z roku 2002, no žiadne ďalšie podrobnosti vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie neposkytli. V prípade dokázania viny hrozí trojici vysoký trest, a to na 20 až 25 rokov, alebo doživotie.

Niektoré zločiny naozaj trvá objasniť dlho. Tak ako to bolo aj v nasledujúcom prípade, pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:10 Súdna sieň
15:20 ZÁCHRANÁRI
16:10 NAŠI I.
14:40 Panelák
15:20 Profesionáli II.
16:20 Simpsonovci XXI.
15:00 Kosti II.
15:55 Doktori II.
16:55 Klamári I.
14:45 Ferdo Mravec
15:15 Jahôdka a jej kamaráti I.
15:40 Lovci drakov
14:50 Ztracený ráj
16:35 Pohledný mizera
18:20 Čarodějovy hodiny