Barbora (16) je drogovo závislá a nezvestná už 22 dní. Zúfalí rodičia prosia o pomoc

Barbora (16) je drogovo závislá a nezvestná už 22 dní. Zúfalí rodičia prosia o pomoc

ŽILINA / Barbora Holišíková (16) je nezvestná už viac ako tri týždne. Dievča ušlo z centra pre drogovo závislých na Kysuciach. Rodičia sú zúfalí a majú strach. Už druhý rok sa snažia vlastné dieťa zbaviť závislosti.

Už v piatok oslávi Barbora svoje 17. narodeniny, jej rodičia sú zúfalí, o svojej dcére nemajú takmer žiadne informácie. "16-ročná Barbora je nezvestná od 10. júla, kedy ušla z centra pre drogovo závislých," informovala Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ Žilina.

​Barbora začala užívať drogy keď ešte nemala ani 15 rokov. "Ona dokázala prespať 17 hodín, nejedla, nepila, keď sa zobudila bola agresívna," opísala stavy dcéry zúfalá matka Margita. Dostala sa do zlej partie, kde začala užívať pervitín a marihuanu. "Už bojujeme druhý rok, bola na liečení. Dostali sme ju domov s tým, že je vyliečená, ale o dva týždne sa predávkovala," povedala matka. 

Z liečebne už v minulosti ušla, naposledy ju našli rodičia v poslednej chvíli. "Bola osem dní nezvestná, bola v Bratislave, prespávala u dílera, tam ju predávkovali, zneužili, pálili jej na ruke cigarety, nedávali im jesť a tam pomocou sociálnych sietí sme ju pomohli získať späť," porozprávala Barborina matka. "Ona nám vyčíta, že sme ju umiestnili do liečebne, aby sme ju ochránili pred drogami," doplnil otec Radoslav. 


Tínedžerka má tmavé vlasy, výrazne modré oči a štíhlu postavu. "Barborka, ak toto vidíš, prosím ťa ozvi sa a vráť sa. Strašne sa trápime, už je to veľmi dlho," odkazuje dcére mama. Barbora by podľa rodičov mohla byť v Bratislave. "Ak ju niekto zbadá, aby zavolal políciu alebo aby nás kontaktoval a ak to budú pozerať tí, čo ju majú alebo ktorí sú s ňou, tak nech ju pustia, lebo nechceme o ňu prísť," dodáva so smútkom otec Radoslav.

"Akékoľvek informácie o nezvestnej Barbore môžu občania oznámiť anonymne na bezplatnej linke 158," vyhlásila hovorkyňa polície. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:20 NAJLEPŠIE POČASIE
05:25 Noviny TV JOJ
06:15 RANNÉ NOVINY
05:30 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Panelák VIII.
05:00 Kutyil s.r.o. II.
05:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:20 POLICAJTI V AKCII
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
05:50 Příšerákovi
07:35 Můj kamarád delfín
09:15 Zůstaň nablízku