Jasno
22°
Bratislava
Gertrúda
19.5.2022
Rasizmus alebo obrana zákazníčky? Inda v Liptovskom Mikuláši ochranka vyhodila z diskotéky
Zdielať na

Rasizmus alebo obrana zákazníčky? Inda v Liptovskom Mikuláši ochranka vyhodila z diskotéky

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ / Na diskotéku v Liptovskom Mikuláši vyrazili záchranári aj policajti. Skupinka študentov z Indie oznámila, že ich bezdôvodne napadli tamojší ochrankári. 23-ročný muž skončil s tržnou ranou na hlave. Podľa vedenia podniku sa však mladík správal nevhodne.

"Výzvu na tiesňovú linku 155 sme prijali krátko pred 3:00 hodinou ráno s tým, že pomoc potreboval údajne napadnutý muž indickej národnosti," potvrdila hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová. Informáciu potvrdila aj polícia 

Fotografiu mladíkovej zakrvavenej tváre zverejnil na sociálnej sieti jeho kamarát. Študenti z Indie sa spolu s ním zabávali na diskotéke. "Ja som im vravel pred tým ešte, že keby bol nejaký problém. rýchlo príďte za mnou, je to lepšie rýchlo po slovensky vysvetliť, ako keby to oni museli po anglicky," vraví Peter, ktorý je kamarát napadnutého mladíka. 

V čase incidentu bol síce na toalete, napriek tomu tvrdí, že tam muselo dôjsť k rasistickému útoku. Nijako inak si totiž správanie tunajších SBS-károv, voči dvom mladíkom tmavšej pleti, nevie vysvetliť.

"Najprv ich tam zbili, potom ich vyhodili dole schodami. Pritom oni nerobili žiadne sprostosti, že by sa dakde žien dotýkali alebo dačo, len sa zabávali," hovorí Peter. 

Prevádzkar podniku má však na celú situáciu po vzhliadnutí záznamov z bezpečnostných kamier úplne iný názor. Ako povedal pre TV JOJ, ochrankári zakročili na žiadosť barmana, ktorý si všimol mladíkove nevhodné, až agresívne správanie voči jednej žene. Počas toho, ako ho vyvádzali von, sa do potýčky zapojili aj jeho kamaráti. 23-ročný Ind skončil s tržnou ranou na čele v nemocnici.

"V súvislosti s touto udalosťou sme prijali trestné oznámenie a v súčasnej dobe vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia za účelom objasnenia skutku, ako aj určenia jeho právnej kvalifikácie," informoval policajný hovorca Radko Moravčík.

Pozrite si archívnu reportáž o raziách na diskotékach: 

Súvisiace články

Najčítanejšie