Zatiahnuté
Bratislava
Bohumil, Bohumila
3.3.2024
Dôchodca mal mesiace terorizovať rodinu. Na mladú mamičku kričal, že ju zabije
Zdielať na

Dôchodca mal mesiace terorizovať rodinu. Na mladú mamičku kričal, že ju zabije

DETVA / Mladej rodine z Detvy trikrát horela strecha vtedy ešte rozostavaného domu. Maskovaný muž im porozbíjal okná aj výplne dverí. Rodičia sa do novostavby nasťahovali s malou dcérou a vtedy prišiel ďalší útok. Mladí manželia dnes žijú skoro oddelene.

Priemyselné kamery podpaľača zachytili priamo pri čine. Na hlave mal pančuchu, v rukách kovovú tyč, za opaskom čosi čo pripomína zbraň. "Vyliezol hore na krov, popolieval horľavinou, fakle sme našli," povedal majiteľ domu Braňo. 

Strechu po troch požiaroch robili nanovo, no v skoré aprílové ráno, keď otec rodiny odišiel do práce, prišiel muž a opäť rozbíjal okná a na mladú ženu kričal, že ju zabije. Úlomky skla vystreľovali na všetky strany, mama sa s batoľaťom skryla pod posteľ. 

Polícia z incidentu obvinila staršieho muža, ktorý býva niekoľko metrov od rodiny. Na kameru sa vyjadriť odmietol. Obvinenému dôchodcovi vzali všetky zbrane, ktoré mal v legálnej držbe. Rodina už týždne býva oddelene, spoločne trávia len víkendy. "Ona má panický strach z neho, vie že to bol on, počula ho a teraz má strach o dcéru," podotkol Braňo.

"Prípad je stále v štádiu vyšetrovania, čakáme na výsledky znaleckých skúmaní," uviedla policajná hovorkyňa Mária Faltániová. "Verím, že to úrady dokončia do úspešného konca a bude sa tu dať bývať," dodal majiteľ domu Braňo. 

Pozrite si reportáž o podobnom prípade. Muž týral rodinu aj susedov: 

Súvisiace články