Opitý kamionista nafúkal viac ako dve promile. Súd ho poslal rovno do väzby

Opitý kamionista nafúkal viac ako dve promile. Súd ho poslal rovno do väzby

LUČENEC / 54-ročný muž z okresu Košice nafúkal viac ako 2 promile. Tomuto vodičovi ale hrozí vyšší trest a sudca ho poslal do väzby. Opitý totiž šoféroval kamión. Toto navyše nebol jeho prvý problém za volantom.

Profesionálny vodič mal s niekoľkotonovým vozidlom jazdiť zo strany na stranu. Policajti obvodného oddelenia ho zastavili asi kilometer za Lučencom, v časti Dolná Slatinka. "Pri dychovej skúške nafúkal 0,97 promile alkoholu, čo je viac ako 2 promile," informuje banskobystrická krajská hovorkyňa policajtov Mária Faltániová. 

Kamionista sa mal pohnúť zo Zvolena, čo by znamenalo, že v takomto stave prešiel približne 55 kilometrov. Profesionálny vodič nielenže prišiel o vodičský preukaz a tým aj o svoje zamestnanie, ale skončil aj za mrežami. "Polícia v LC 54-ročného muža obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," približuje Faltániová. 

Bežne sú opití vodiči odsúdení v tzv. superrýchlom konaní, prokurátor ale pre tohto nezodpovedného vodiča žiadal väzbu. Jedným z dôvodov bolo aj to, že pod vplyvom alkoholu viedol nákladné vozidlo."V prípade spôsobenia dopravnej nehody ten následok je omnoho závažnejší, ako povedzme v prípade dvojstopového vozidla," vysvetľuje námestník okresného prokurátora Matúš Sarvaš. 

Opitý jazdil už v minulosti

Podstatným argumentom a dôvodom väzby však bol fakt, že opitý jazdil už aj v minulosti. Podľa prokurátora sú obavy, že by to urobil znova, opodstatnené."Prakticky už štyrikrát sa dostal za takýto skutok do rozporu so zákonom. S tým, že takéhoto konania sa dopúšťa prakticky po celej Európskej úniii," dodáva Matúš Sarvaš. 

Za jazdu pod vplyvom alkoholu ho už odsúdili aj v Taliansku, Nemecku a Čechách. Za poslednú jazdu mu ako vodičovi z povolania hrozí väzenie na 2 až 5 rokov a nie je vylúčené, že už si za volant nikdy nesadne. Až do pojednávania bude zrejme za mrežami. Sudca rozhodol o jeho vzatí do väzby.

Opitý vodič unikal policajtom. Viac vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Fórky, vtipky XXVIII.
08:55 Súdna sieň
09:55 Súdna sieň
08:30 Simpsonovci IX.
09:00 Simpsonovci IX.
09:25 Simpsonovci IX.
08:30 ZÁCHRANÁRI
09:30 Prvé oddelenie
09:55 Prvé oddelenie
08:15 Viking Vicky
08:35 Máša a medveď III.
08:40 Máša a medveď III.
07:55 Kde je Albert?
09:30 Henry ze zkumavky
11:15 Zamilovaní