Mali mu pomáhať, no namiesto toho ho okradli. Mladíci dôchodcovi zobrali aj zlaté zuby

Mali mu pomáhať, no namiesto toho ho okradli. Mladíci dôchodcovi zobrali aj zlaté zuby

MEDZILABORCE / Náradie, peniaze, bicykle, oblečenie či dokonca zlaté zuby, škody za tisíce eur. To všetko ukradli viacerí mladíci z domu 76-ročného muža v obci Ňagov. Rabovačky trvali mesiace. Policajti začali až 13 trestných stíhaní. Nie všetci údajní zlodeji budú na výsledok vyšetrovania čakať na slobode.

Sedemdesiatšesťročný Jozef bol spočiatku rád, že k nemu mladíci chodia odpratávať sneh či rúbať drevo. Aspoň dovtedy, kým nezistil, že mu z domu miznú veci. Napriek tomu, že sa im za každú pomoc odmenil, pomocníci zrejme chceli viac. Ňagovčan prišiel o tisíc eurovú hotovosť, viaceré bicykle, náradie, chýbajú mu hodinky, zlaté retiazka, prívesky, prsteň i tri zlaté zuby. "Nevedel som, čo sa stalo. Bol som v pomykove z toho," povedal poškodený Jozef. 

"Odcudzené boli viaceré veci ako motocykel, detské bicykle, búracie kladivo a zároveň bola spôsobená škoda poškodením vo výške asi dvesto eur," povedala policajná hovorkyňa v Prešove Jana Ligdayová. 

Časť ukradnutých vecí speňažili v neďalekej obci. Policajti začali až 13 trestných stíhaní, a to ako v zločine krádeže, tak z porušovania domovej slobody. Dvaja z páchateľov budú na ďalší proces čakať za mrežami, pretože sú už vo výkone trestu za iné skutky. Nezaháľali totiž ani v Medzilaborciach, za rozbitie hracieho automatu už poznajú právoplatný trest. "Obvinení boli zhodne uznaní za vinných za prečin krádeže formou spolupáchateľstva, za čo im bol uložený trest odňatia slobody v trvaní štyri mesiace nepodmienečne," uviedla hovorkyňa súdov v Prešovskom kraji Ivana Petrufová. 

Keďže sa skutku mali dopustiť na staršej, teda na chránenej osobe, hrozí im zvýšená trestná sadzba, teda väzenie až na desať rokov. 

Ľudia na dôchodku sú veľmi často obeťami podvodníkov i zlodejov. Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:20 DIVOKÉ KONE
12:30 DIVOKÉ KONE
13:50 Súdna sieň
12:15 Mutanti II.
13:25 Hoď svišťom
14:10 Kutyil s.r.o. II.
12:00 Columbo
14:00 JAG IV.
15:00 Policajt z L.A.
12:10 Príšerky zo skúmavky
12:30 Albert pozná prírodu najlepšie
12:55 Agi Bagi
11:35 Love and Mercy
13:45 Tankový prapor
15:15 Kdybych měl křídla