Hrozivá bilancia na cestách prinútila políciu konať. Štrnásť obetí za jediný týždeň

Hrozivá bilancia na cestách prinútila políciu konať. Štrnásť obetí za jediný týždeň

BRATISLAVA / Štrnásť mŕtvych na slovenských cestách za jediný týždeň. Na toto hrozivé číslo reagovala aj polícia. Sprísni kontroly a zameria sa nielen na rýchlosť jazdy, ale aj na to, ako jazdíte a čo za volantom pijete.

Od 17. do 23. júna na slovenských cestách zomreli dvaja chodci, jeden cyklista, traja motocyklisti a osem ľudí v osobnom aute. Polícia s cieľom zabrániť tragédiám sprísňuje opatrenia. Kontrolovať bude okrem rýchlosti aj to, či sa viete správne zaradiť či predbiehať, a samozrejme, aj alkohol za volantom. Opatrenia platia od utorkovej polnoci. "V zmysle sadzobníka pokút budeme využívať hornú sadzbu pokút, zameriame sa hlavne na spôsob jazdy, rýchlosť a alkohol. Dohliadať bude aj poriadková polícia, železničná polícia a úrad hraničnej a cudzineckej polície," povedal riaditeľ dopravnej polície Ľuboš Rumanovský.

Na týchto opatreniach bude polícia trvať, pokým sa situácia v našej cestnej premávke nezlepší. "Vodiči sa pri vedení motorového vozidla majú venovať riadeniu, nie telefonovať, či sadať si za volant pod vplyvom alkoholu, či iných návykových látok," povedal viceprezident Róbert Bozalka.

Nasledujúca reportáž je o nehode motocyklistu, ktorý počas víkendu prišiel o život. Buďte na cestách opatrný. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 Bez servítky
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:35 Stratené duše III.
18:35 Stratené duše III.
19:35 Profesionáli III.
17:55 Súdna sieň
19:00 Kosti XI.
20:10 Vražedné Miami
18:00 Petronela Jabĺčková
18:15 Labková patrola II.
18:40 SpongeBob v nohaviciach IX.
18:05 Twilight sága: Rozbřesk - 1. část
20:15 Gagarin
22:15 Vlk z Wall Street