Ďalšia obeť tragickej nehody. O život prišiel motorkár

Ďalšia obeť tragickej nehody. O život prišiel motorkár

SPIŠSKÝ HRUŠOV / Ani záver soboty sa, žiaľ, nezaobišiel bez tragickej nehody. Krátko pred 18.00 hodinou sa pri obci Spišský Hrušov v okrese Spišskej Novej Vsi stala ďalšia tragická nehoda. O život pri nej prišiel motorkár. Päťdesiatjedenročný muž z Olcnavy si popoludní užíval hasičskú súťaž v Spišskom Hrušove. Domov sa už nevrátil, 500 metrov za dedinou na motorke čelne vrazil do osobného auta, ktoré bolo v protismere.

Fábia smerovala od Bystran do Spišského Hrušova. Na úseku, kde je prerušovaná čiara sa jej vodič rozhodol predbiehať pomalšie auto. "Prehliadol oprotiidúceho motocyklistu a v protismernom jazdnom pruhu, teda v jazdnom pruhu motocyklistu došlo k čelnej zrážke s motocyklistom," uviedol súdny znalec z odboru dopravy Peter Onderuš.

O tvrdom náraze svedčí zdemolovaná predná kapota auta. Motorkára vymrštilo do vzduchu a dopadol na cestu. Motorku odhodilo do priekopy. Motorkárova prilba skončila približne 50 metrov od miesta nárazu. S oživovaním začal ešte pred príchodom záchranárov sám vodič. Úspešní už neboli ani profesionáli. Kým prišli hasiči, okoloidúci zabránili požiaru Fabie. Iskrilo sa z autobatérie. "Prítomnosť alkoholu u vodiča osobného motorového vozidla bola vykonanou dychovou skúškou vylúčená," uviedla policajná hovorkyňa v Košiciach Lenka Ivanová.

Hoci to na prvý pohľad vyzerá ako jasný prípad. Policajti spolu so súdnym znalcom hľadajú ešte niekoľko odpovedí. Prípad si na mieste od dopravákov prevzal vyšetrovateľ. "Budú sa skúmať aj rýchlosti jazdy jednotlivých vodičov a hlavne či mal možnosť predbiehajúci vodič vidieť oprotiidúceho motocyklistu, alebo nemal," uviedol Onderuš.

Sobota bola na cestách mimoriadne tragická. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:00 Súdna sieň
16:20 Modrý kód
17:30 Noviny
15:35 Poklady z blšáku IV.
16:05 Zlato v garáži IV.
16:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
15:05 Dr. House VII.
16:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
16:55 Súdna sieň
15:50 No, počkaj!
16:00 Pat a Mat
16:10 Ocko hrdina
14:40 Klíč k minulosti
16:40 Náhradnice
18:20 Černí baroni