Zrážka motorky s osobným autom si vyžiadala dva životy. Na mieste zasahoval vrtuľník

Zrážka motorky s osobným autom si vyžiadala dva životy. Na mieste zasahoval vrtuľník

PARTIZÁNSKA ĽUPČA / Nedeľný výlet na motorke sa pre dvojicu z Liptovského Mikuláša skočil tragicky. 51-ročnému Andrejovi nečakane skrížil cestu vodič Oktávie. Motocyklista aj jeho spolujazdkyňa na mieste zahynuli.

K tragickej dopravnej nehode došlo krátko po poludní. Policajti cestu neďaleko obce Ľubeľa úplne uzavreli. Svedkovia kolízie privolali všetky záchranné zložky. vrtuľník s leteckými záchranármi pristál priamo na vozovke, len pár metrov od miesta nehody. "Obe osoby z motocykla – muž a žena utrpeli rozsiahle devastačné poranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a ani rýchly zásah leteckých záchranárov im už nedokázal pomôcť," uviedla Zuzana Hopjaková, hovorkyňa leteckých záchranárov. 

V čase nehody bola cesta suchá, dvojica sa na motorke podľa všetkého vracala domov z výletu. 51-ročný Andrej a jeho o rok mladšia spolujazdkyňa doplatili podľa svedkov na rýchlu jazdu vodiča idúceho v smere od Liptovského Mikuláša. "Podľa doposiaľ zistených informácií mal 29-ročný vodič Škody oktávia medzi obcami Partizánska Ľupča a Ľubeľa prejsť do protismeru, kde došlo k zrážke s oprotiidúcim motocyklom Honda," informovala Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ Žilina. 

O sile nárazu svedčí zdemolovaná ľavá predná strana auta, z motorky zas zostala len kopa šrotu. "Po príjazde na miesto udalosti sme preverili zdravotný stav účastníkov, poskytli sme predlekársku prvú pomoc a ďalej sme pokračovali na odstraňovaní následkov dopravnej nehody," povedal Rudolf Macko, HaZZ Liptovský Mikuláš. "Vodič Škody oktávia a jeho spolujazdkyňa utrpeli predbežne ľahké zranenia," dodala Jana Balogová.

Vyšetrovateľ na mieste zaisťoval stopy viac ako 3 hodiny. Presné okolnosti tejto mimoriadne tragickej nehody sú predmetom vyšetrovania.

Polícia v Liptovskom Mikuláši nedávno riešila dopravnú nehodu pre nedanie prednosti:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:50 Policajti v akcii
06:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Pošli ďalej
06:50 Prvé oddelenie II.
07:15 Prvé oddelenie II.
07:55 Záchranári
07:05 Matematické príšerky II.
07:30 Tom Gates
07:45 Malí fidlikanti
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo
10:30 Tom Sawyer