VIDEO: Nehoda pre nerešpektovanie obmedzení. Motorkár sa šúchal po ceste niekoľko metrov

VIDEO: Nehoda pre nerešpektovanie obmedzení. Motorkár sa šúchal po ceste niekoľko metrov

BRATISLAVA / Stačilo málo a mohlo dôjsť k tragédii. Video z autokamery zachytáva, ako sa chce vodič auta bez smerovky preradiť do pruhu vyhradeného pre autobusy a nákladiaky. Doplatil na to motorkár. Upozorňujeme, že nasledujúce zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov.

Incident zachytil vodič v Bratislave na Gagarinovej ulici asi o 7:00 hodine ráno. Na videu je vidieť, ako vodič čierneho SUV ide v strednom jazdnom pruhu v smere do centra mesta. Pred ním idúce auto v rannej kolóne pribrzdí. Šofér BMW strhne volant doprava, kde sa v tom čase nachádza motocyklista. Ten prudko zabrzdí, stratí rovnováhu a padne rovno na okraj cesty, po ktorej sa šúcha niekoľko metrov.

Po páde priamo na hlavu na obrubník motorkára až do príchodu záchranárov ratovali okoloidúci šoféri. Obrovským šťastím bolo, že skútrista mal na hlave prilbu. "Pacient bol s poranením hlavy prevezený do jednej z bratislavských nemocníc," informuje hovorkyňa záchranárov Alena Krčová. 

Tejto zbytočnej kolízií sa dalo predísť. Stačilo rešpektovať dopravné značenie. Na Gagarinovej ulici totiž už niekoľko mesiacov platia výrazné dopravné obmedzenia, ktoré sú vyznačené na tabuliach a rovnako aj piktogramami priamo na vozovke. No ešte aj dnes sa nájdu šoféri, ktorí to nerešpektujú. "Alkohol u účastníkov predmetnej udalosti pred jazdou zistený nebol. Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania," uviedol policajný hovorca Michal Szeiff. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:20 DIVOKÉ KONE
12:30 DIVOKÉ KONE
13:50 Súdna sieň
12:15 Mutanti II.
13:25 Hoď svišťom
14:10 Kutyil s.r.o. II.
12:00 Columbo
14:00 JAG IV.
15:00 Policajt z L.A.
12:10 Príšerky zo skúmavky
12:30 Albert pozná prírodu najlepšie
12:55 Agi Bagi
11:35 Love and Mercy
13:45 Tankový prapor
15:15 Kdybych měl křídla