Pred políciou sa ukrýval tri roky. Obávaný vrah je už na Slovensku

Pred políciou sa ukrýval tri roky. Obávaný vrah je už na Slovensku

BRATISLAVA / KOŠICE / V Česku zadržaný Slovák Peter Kinlovič je už na Slovensku. Na obávaného muža, ktorý si v minulosti odsedel trest za vraždu východoslovenského bosa Kolárika, vydali medzinárodný zatykač. Pred políciou sa ukrýval 3 roky. V apríli ho zadržali v meste Rakovník, pretože na Slovensku je obvinený z ďalšej vraždy.

Petra Kinloviča (51, prezývaného "drevo", zadržali v rámci akcie ARGO1 začiatkom apríla rýchlo a hladko. Policajti využili moment prekvapenia, takže obávaný nájomný vrah odpor klásť nestihol.

Európsky zatýkací rozkaz na neho vydal Košický súd v januári tohto roka. A to na základe ďalšieho závažného obvinenia. "Aktuálne je obvinený vyšetrovateľom NAKA pre trestný čin vraždy," informovala policajná hovorkyňa Denisa Baloghová. 

Vražda mafiána

Presnejšie Kinloviča NAKA obvinila z vraždy bosa albánskej vetvy mafie v košickom podsvetí - Fadila Pasjaču, ktorého zastrelili vo februári v roku 2000 na Budapeštianskej ulici v Košiciach. "Kedy 8. výstrelmi z uvedenej zbrane spôsobili poranenie hlavy, hrudníka, priestrel mäkkých častí brucha a brušnej dutiny," opísal exriaditeľ NAKA Peter Hraško. 

Jeho spoluobvinenými kumpánmi sú v tomto prípade neslávne známe mená ako Dušan Borženský alias "Borža" a Juraj Ondrejčák prezývaný "Piťo". Podľa polície ako odmenu za vraždu mal dostať Piťo od Boržu luxusnú limuzínu.

Policajné vyšetrovanie pokračuje aj v prípade druhej vraždy. Mala sa týkať likvidácie neželaného svedka popravy Fadilu - Ľuboslava V. alias Vlka. "Kde na chate, ktorú používal jeden z obvinených, uvedenú osobu usmrtili tým, že ju Juraj O. uškrtil," dodal Hraško. 

Kinlovič na Slovensku

Peter Kinlovič bol z Česka na Slovensko prevezený v rámci vydávacej väzby len nedávno. "Sudca Okresného súdu Košice I. pre prípravné konanie rozhodol o vzatí do väzby Petra K. z dôvodu možného úteku," uviedla hovorkyňa Anna Pančurová. 

Už v minulosti si Peter Kinlovič odpykal trest za jednu vraždu a to niekdajšieho kráľa košického podsvetia Karola Kolárika, ktorého zastrelili v roku 1999. Na pohreb sa s ním prišiel rozlúčiť aj Mikuláš Černák , ktorý bol kmotrom Kolarikových detí. Zachovaný je aj videozáznam, ktorý vznikol v júli v roku 1997. Dnes už nebohý Karol Kolárik krstil svojho syna. Na veľkú slávnosť bola pozvaná celá mafiánska elita vtedajšieho východoslovenského a stredoslovenského podsvetia.

Robert Holub a Karol Kolárik už medzi živými nie sú. Mikuláš Černák a Dušan Borženský si odpykávajú doživotné tresty. Sám Borža sa pritom so šťastím vyhol atentátu, pri ktorom vybuchlo jeho auto. Spomínaný Peter Kinlovič zadržaný v Česku, si za vraždu Karola Kolárika odsedel 12 rokov, 14 rokov dostal Borženský.

Pozrite si archívnu súvisiacej téme: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:50 Policajti v akcii
08:10 Pošli ďalej
09:00 Zlato v garáži III.
09:35 Poklady z blšáku X.
07:55 Záchranári
09:00 Klan - V dobrom aj v zlom
10:05 Klan - V dobrom aj v zlom
08:05 Garfield II.
08:25 Petronela Jabĺčková
08:40 Barbapapa II.
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo
10:30 Tom Sawyer