Muž, ktorý na Obchodnej ulici zaútočil na policajtov, sa možno trestu vyhne

Muž, ktorý na Obchodnej ulici zaútočil na policajtov, sa možno trestu vyhne

BRATISLAVA / Muž, ktorý na Obchodnej ulici koncom minulého mesiaca zaútočil na policajta a bodol sa nožom, je stabilizovaný a pri vedomí. Najnovšie ho preložili na psychiatrické oddelenie. Podľa advokáta je možné, že sa trestu vyhne.

Tridsaťštyriročný Martin posledný májový deň,rozbil sklenenú výplň na dverách ministerstva financií a odišiel smerom na Obchodnú ulicu. Cestou nožom bodol príslušníka ministerstva, následne prešiel v sprievode dvoch policajtov celú Obchodnú ulicu, až zaútočil aj na jedného z nich.

Pri policajnom zákroku sa zranila aj náhodná okoloidúca. Celkom skončili v nemocnici štyria ľudia. V nemocničnom zariadení stále zostáva už len útočník. "Pacient je aktuálne v stabilizovanom stave, minulý týždeň bol preložený na lôžkové oddelenie a zostáva hospitalizovaný v našej nemocnici," povedala hovorkyňa bratislavskej nemocnice Eva Kliská.

​Podľa zdroja TV JOJ z prostredia nemocnice je Martin preložený z jednotky intenzívnej starostlivosti na psychiatrickej klinike. Pred jeho izbou stoja policajti, ktorí ho strážia. Vyšetrovateľ Martina obvinil z výtržníctva a útoku na verejného činiteľa. Vzhľadom na jeho zdravotný stav nenavrhol väzobné stíhanie obvineného, podobne je to je aj s výsluchom.

"Vykonanie výsluchu obvineného s prihliadnutím na jeho zdravotný stav doposiaľ nebolo možné," uviedla hovorkyňa bratislavskej polície Veronika Slamková. Martinovi v prípade preukázania viny hrozí 7 až 12 rokov za mrežami. Podľa advokáta sa môže trestu vyhnúť.

"Vždy sa skúma spôsobilosť na právne úkony, respektíve to, či v čase, keď spáchal ten skutok vedel, že koná trestný čin a pokiaľ je naozaj osobou psychicky labilnou, alebo psychicky chorou, tak môže byť zbavená trestného stíhania. Znaleckým posudkom sa dá zistiť, či v tom čase, keď spáchal skutok, lebo ten okamih je dôležitý, ten čas keď spáchal skutok, nie to čo sa stalo neskôr, tak či v tom čase bol alebo nebol spôsobilý," vysvetlil advokát Milan Ficek.

Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ okresného riaditeľstva v starom meste a aj inšpekcia ministerstva vnútra.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:30 Dcéra čarodejnice: Hadí dar
12:35 Anjel strážny
14:25 Víchor
09:25 Jastrabia žena
12:00 Honba za drahokamom
14:30 Nožnicovoruký Edward
10:45 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Vražedné čísla VI.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
09:30 Kincsem
11:40 Skoro dospělá
13:20 On je fakt boží!