Záhadná nehoda motorkára. Zranený bol na mieste, mašina nie

Záhadná nehoda motorkára. Zranený bol na mieste, mašina nie

NOVÁ SEDLICA / Hľadá sa motorka. Aj tak by sa dal označiť výjazd záchranných zložiek do najvýchodnejšej obce na Slovensku. Operačný dôstojník ich poslal k nehode motorkára. Na mieste našli vážne zraneného muža, no po motorke ani stopy.

​Do najvýchodnejšej obce na Slovensku sa ponáhľali záchranári, dopravní policajti, nehodovkár, hraničiari aj horská záchranná služba. Podľa prvotných informácií situácia vyzerala vážne.

"Naša posádka RZP Ulič bola privolaná k nehode motorkára. Po príchode na miesto nebola motorka nikde nájdená," informuje hovorkyňa záchranárskej skupiny Jana Mračnová. Na ulici našli zraneného muža, ktorý ležal tvárou dolu. Nekomunikoval. Všetky záchranné zložky však následne hľadali aj motorku, no po tej nebolo ani stopy. Dopravní policajti napokon nemali čo zadokumentovať. Policajti zistili iba to, že muž si zranenia spôsobil sám.

Po ošetrení na mieste záchranári muža previezli do nemocnice.

Expertka na trestné právo vysvetľuje, že oznamovateľ nie je povinný skúmať, čo sa stalo. Dôležité je, že udalosť nahlási. Aj keď z laického pohľadu sa môže zdať, že prítomnosť nehodovkára či dopravných policajtov bola zbytočná, nie je to tak. "Naozaj záchranári aj policajti musia konať tak, aby eliminovali akékoľvek skutočnosti, aby nedošlo k tomu, že nakoniec bude zmarené možno vyšetrovanie alebo nebude dostatočne poskytnutá pomoc," vysvetlila expertka na trestné právo Lucia Kurilovská.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:45 MILÁČIKOVO
06:20 Norman a duchovia
08:20 Flynn Carsen: Honba za Kopijou osudu
05:20 NOVÁ ZÁHRADA
06:05 Súdna sieň
07:25 Súdna sieň
05:10 Ako som prežil
06:00 ZÁCHRANÁRI
06:50 ZÁCHRANÁRI
05:00 Krtko
05:30 Tashiho svet
05:45 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Henry ze zkumavky
07:30 Arthur a souboj dvou světů
09:20 Skorosestry