Takmer dve a pol promile nafúkal vodič, ktorý nezvládol jazdu na rovnom úsekom cesty

Takmer dve a pol promile nafúkal vodič, ktorý nezvládol jazdu na rovnom úsekom cesty

RUŽOMBEROK / Takmer dve a pol promile nafúkal vodič, ktorý v noci havaroval v Ružomberku. V podnapitom stave nezvládol jazdu rovným úsekom cesty. S autom vybehol na chodník, kde narazil do stromu.

K dopravnej nehode došlo približne o 23:30 v noci. V osobnom aute sa viezol len vodič. "Najskôr s tým autom asi narazil do stromu, ktorý vytrhol a keď som podišiel bližšie, tak už bolo auto v strede cesty," povedal svedok Jozef. 

Mladý vodič išiel od centra smerom na sídlisko Kľačno. Pri prejazde ulicou Makovického vybehol na chodník a s autom zdemoloval všetko, čo mu stálo v ceste. Našťastie v tom čase po chodníku nikto nešiel a na krkolomnú jazdu doplatil len odpadkový kôš a mladá čerešňa, ktorú vytrhlo aj s koreňom. "Šofér bol v aute, ja som pribehol k autu a spýtal som sa ho, či mu niečo nie je, povedal že nie, je v poriadku," hovorí svedok. 

"Mal dosť výrazný problém vyjsť z auta," pokračuje ďalší svedok. "Pozeral úplne do prázdna, bol dezoriantovaný, neviem, či vôbec vedel, kde je," dodáva Jozef.

"Po dopravnej nehode sa 25-ročný vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,17 mg/l (2,44 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti mu obmedzili osobnú slobodu a zadržali vodičský preukaz," uviedol hovorca žilinskej polície Radko Moravčík. Následky dopravnej nehody odpratali hasiči. Nad nezodpovedným konaním mladého vodiča svedkovia len neveriacky krútili hlavami.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:50 Policajti v akcii
08:10 Pošli ďalej
09:00 Zlato v garáži III.
09:35 Poklady z blšáku X.
07:55 Záchranári
09:00 Klan - V dobrom aj v zlom
10:05 Klan - V dobrom aj v zlom
08:25 Petronela Jabĺčková
08:40 Barbapapa II.
08:45 Rapotáčik 3
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo
10:30 Tom Sawyer