Ondrej, obvinený z vraždy muža v Brezne, ide do väzby. V prípade padli aj ďalšie obvinenia

Ondrej, obvinený z vraždy muža v Brezne, ide do väzby. V prípade padli aj ďalšie obvinenia

BANSKÁ BYSTRICA / Telo 48-ročného Milana našli v opustenej budove ešte vo štvrtok. Z jeho vraždy obvinili 33-ročného Ondreja, toho súd poslal do väzby. Tým to ale neskončilo. Obvineniu sa nevyhol ani brat zavraždeného, ktorý v piatok kovovou tyčou zaútočil na jedného zo svedkov. Ten leží v nemocnici v kritickom stave.

V prípade vraždy z Brezna sa pred súd v sobotu postavil obvinený Ondrej, ktorého napokon sudca vzal do väzby. Na súd ho priviezla policajná eskorta pred jednou popoludní. Správal sa mimoriadne pokojne, na sebe mal oblečenú policajnú igelitovú kombinézu. V sprievode dvoch mužov zákona vošiel o budovy súdu. 

Sobotňajšie rozhodovanie o väzbe bolo mimoriadne rýchle, po vyše pol hodine odchádzal mladík do vyšetrovacej väzby. Okrem Ondreja polícia zadržala aj dve mladé ženy a 36-ročného Ivana. Všetci totiž mali byť svedkami brutálneho útoku na Milana. 

Troch svedkov vraždy prepustili okolo polnoci, brat obete si Ivana v meste zrejme vystriehol. Zaútočil na neho kovovou tyčou. Výsledkom bola zlomená lebka a krvácanie do mozgu, momentálne leží v nemocnici v kritickom stave. "Po vykonaní prvotných procesných úkonov boli zistené skutočnosti, na základe ktorých prevzal vec vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici," informovala polícia. Brata obete spolu s ďalším mužom napokon polícia obvinila z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu. Spracovali už aj návrh na vzatie do väzby. 

Pozrite si súvisiacu reportáž o prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 PRESTRETÉ
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:25 Kosti X.
19:30 Profesionáli III.
20:25 Kingsman: Zlatý kruh
17:55 Súdna sieň
19:00 Slnečno, sem-tam vraždy II.
20:10 Dr. Harrow
18:45 SpongeBob v nohaviciach VIII.
19:10 Malí fidlikanti
19:25 Barbapapa na ceste okolo sveta
18:35 Zlatokopka
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA NA JOJ CINEMA: Rodiče na tahu
21:55 Černé zlato