Ondrej, obvinený z vraždy muža v Brezne, ide do väzby. V prípade padli aj ďalšie obvinenia

Ondrej, obvinený z vraždy muža v Brezne, ide do väzby. V prípade padli aj ďalšie obvinenia

BANSKÁ BYSTRICA / Telo 48-ročného Milana našli v opustenej budove ešte vo štvrtok. Z jeho vraždy obvinili 33-ročného Ondreja, toho súd poslal do väzby. Tým to ale neskončilo. Obvineniu sa nevyhol ani brat zavraždeného, ktorý v piatok kovovou tyčou zaútočil na jedného zo svedkov. Ten leží v nemocnici v kritickom stave.

V prípade vraždy z Brezna sa pred súd v sobotu postavil obvinený Ondrej, ktorého napokon sudca vzal do väzby. Na súd ho priviezla policajná eskorta pred jednou popoludní. Správal sa mimoriadne pokojne, na sebe mal oblečenú policajnú igelitovú kombinézu. V sprievode dvoch mužov zákona vošiel o budovy súdu. 

Sobotňajšie rozhodovanie o väzbe bolo mimoriadne rýchle, po vyše pol hodine odchádzal mladík do vyšetrovacej väzby. Okrem Ondreja polícia zadržala aj dve mladé ženy a 36-ročného Ivana. Všetci totiž mali byť svedkami brutálneho útoku na Milana. 

Troch svedkov vraždy prepustili okolo polnoci, brat obete si Ivana v meste zrejme vystriehol. Zaútočil na neho kovovou tyčou. Výsledkom bola zlomená lebka a krvácanie do mozgu, momentálne leží v nemocnici v kritickom stave. "Po vykonaní prvotných procesných úkonov boli zistené skutočnosti, na základe ktorých prevzal vec vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici," informovala polícia. Brata obete spolu s ďalším mužom napokon polícia obvinila z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu. Spracovali už aj návrh na vzatie do väzby. 

Pozrite si súvisiacu reportáž o prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:20 SpongeBob SquarePants IX.
06:50 SpongeBob SquarePants IX.
07:20 Labková patrola II.
05:25 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
08:00 "Kotva u přívozu"
05:55 Veľké upratovanie: New York I.
06:40 Tajné životy boháčov IV.
07:00 Tajné životy boháčov IV.
06:25 Albert spoznáva svet
06:40 Zubor Pompík
06:45 Seniorik
06:15 Kouzlo Vánoc
08:05 Vztah pro psa
09:40 Vánoční show