Vážna dopravná nehoda pri Martine si vyžiadala jeden život

Vážna dopravná nehoda pri Martine si vyžiadala jeden život

MARTIN / V nedeľu večer sa na ceste medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami stala mimoriadne vážna dopravná nehoda, pri ktorej zomrel starší vodič osobného auta. Počas jazdy prešiel do protismeru a zrazil sa s kamiónom.

Osobné auto trafilo nádrž a kamión začal horieť. Tridsaťdvaročný Jozef, ktorý bol tovar naložiť v Lučenci a vykladať ho mal v Čechách, prešiel len pár kilometrov, keď sa v jeho pruhu objavilo osobné auto. To šoféroval 70-ročný Pavel. Chcel sa vyhnúť čelnej zrážke no auto mu nabúralo do palivovej nádrže. Kamión vzbĺkol a šúchal sa zalomený po ceste ešte asi 150 metrov.

Muž z horiaceho kolosu vyskočil, na nohách mu dokonca horeli tenisky. "Nárazom sa roztrhla nádrž a horela nafta," vyjadril sa veliteľ zásahu hasičov Dušan Krištof. 

Vodič osobného auta utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Hasičom sa požiar podarilo lokalizovať a uniknuté prevádzkové kvapaliny zasypali sorbentom.  Cesta 1/65 ktorú len nedávno zrekonštruovali bola uzavretá kamión vytiahli pomocou dvoch špeciálov. "Požitie alkoholu u vodiča kamióna sme nezistili, u vodiča osobného auta bola nariadená pitva," vyjadrila sa policajná hovorkyňa Jana Balogová. 

K vážnej nehode došlo aj v Banskej Bystrici. Muža odviezli po zrážke s autom do nemocnice.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:40 C.S.I.: Kriminálka New York VIII.
18:35 C.S.I.: Kriminálka New York VIII.
19:35 ŽREBOVANIE
17:45 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
20:10 Tlkot srdca
17:40 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
18:00 Máša a medveď III.
16:55 Trable dívčí kapely
18:30 Jiný svět
20:15 Který je ten pravý?