Vážna dopravná nehoda pri Martine si vyžiadala jeden život

Vážna dopravná nehoda pri Martine si vyžiadala jeden život

MARTIN / V nedeľu večer sa na ceste medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami stala mimoriadne vážna dopravná nehoda, pri ktorej zomrel starší vodič osobného auta. Počas jazdy prešiel do protismeru a zrazil sa s kamiónom.

Osobné auto trafilo nádrž a kamión začal horieť. Tridsaťdvaročný Jozef, ktorý bol tovar naložiť v Lučenci a vykladať ho mal v Čechách, prešiel len pár kilometrov, keď sa v jeho pruhu objavilo osobné auto. To šoféroval 70-ročný Pavel. Chcel sa vyhnúť čelnej zrážke no auto mu nabúralo do palivovej nádrže. Kamión vzbĺkol a šúchal sa zalomený po ceste ešte asi 150 metrov.

Muž z horiaceho kolosu vyskočil, na nohách mu dokonca horeli tenisky. "Nárazom sa roztrhla nádrž a horela nafta," vyjadril sa veliteľ zásahu hasičov Dušan Krištof. 

Vodič osobného auta utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Hasičom sa požiar podarilo lokalizovať a uniknuté prevádzkové kvapaliny zasypali sorbentom.  Cesta 1/65 ktorú len nedávno zrekonštruovali bola uzavretá kamión vytiahli pomocou dvoch špeciálov. "Požitie alkoholu u vodiča kamióna sme nezistili, u vodiča osobného auta bola nariadená pitva," vyjadrila sa policajná hovorkyňa Jana Balogová. 

K vážnej nehode došlo aj v Banskej Bystrici. Muža odviezli po zrážke s autom do nemocnice.

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
10:05 Nákupné maniačky
11:40 NOVÉ BÝVANIE
13:00 Simpsonovci XXII.
09:45 Policajt z L.A.
11:00 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
12:05 Neserte nám pestúnku II.
10:00 Jahôdka a jej kamaráti III.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Zabi nudu! II.
10:05 Rande u přepážky
11:40 Cesta za snem
13:25 Náhradní plán