Vážna dopravná nehoda pri Martine si vyžiadala jeden život

Vážna dopravná nehoda pri Martine si vyžiadala jeden život

MARTIN / V nedeľu večer sa na ceste medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami stala mimoriadne vážna dopravná nehoda, pri ktorej zomrel starší vodič osobného auta. Počas jazdy prešiel do protismeru a zrazil sa s kamiónom.

Osobné auto trafilo nádrž a kamión začal horieť. Tridsaťdvaročný Jozef, ktorý bol tovar naložiť v Lučenci a vykladať ho mal v Čechách, prešiel len pár kilometrov, keď sa v jeho pruhu objavilo osobné auto. To šoféroval 70-ročný Pavel. Chcel sa vyhnúť čelnej zrážke no auto mu nabúralo do palivovej nádrže. Kamión vzbĺkol a šúchal sa zalomený po ceste ešte asi 150 metrov.

Muž z horiaceho kolosu vyskočil, na nohách mu dokonca horeli tenisky. "Nárazom sa roztrhla nádrž a horela nafta," vyjadril sa veliteľ zásahu hasičov Dušan Krištof. 

Vodič osobného auta utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Hasičom sa požiar podarilo lokalizovať a uniknuté prevádzkové kvapaliny zasypali sorbentom.  Cesta 1/65 ktorú len nedávno zrekonštruovali bola uzavretá kamión vytiahli pomocou dvoch špeciálov. "Požitie alkoholu u vodiča kamióna sme nezistili, u vodiča osobného auta bola nariadená pitva," vyjadrila sa policajná hovorkyňa Jana Balogová. 

K vážnej nehode došlo aj v Banskej Bystrici. Muža odviezli po zrážke s autom do nemocnice.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:35 Súdna sieň
05:55 Kixšou
06:20 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rozum v hrsti
06:05 Prvé oddelenie II.
06:20 Prvé oddelenie II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:40 Tajemství úspěchu
07:40 Psí poslání
09:35 Hluboká voda