Sudca rozhodol o treste pre Hossua obžalovaného z vraždy Filipínca Henryho. Odsedieť si má 6 rokov

Sudca rozhodol o treste pre Hossua obžalovaného z vraždy Filipínca Henryho. Odsedieť si má 6 rokov

BRATISLAVA / Juraj Hossu, obžalovaný zo zabitia Filipínca, sa v utorok opäť postavil pred okresný súd v Bratislave. Senát dokonca nečakane v tomto prípade vyniesol verdikt. Mohli za to jeho slová hneď zo začiatku pojednávania.

V kauze násilnej smrti filipínskeho občana Henryho Acordu naplánoval Okresný súd Bratislava I. na utorok 14. mája ďalšie pojednávanie. Vypovedať mali svedkyne, ktoré na pojednávanie ale neprišli. Práve ony mali byť so zabitým Henrym Acordom v čase útoku. Sudca o treste pre obžalovaného už rozhodol. Odsúdil ho na trest odňatia slobody na 6 rokov, s minimálnym stupňom stráženia.

​V úvode požiadal právny zástupca obvineného, aby mohol jeho klient predstúpiť pred senát a podať vyhlásenie. Súd mu vyhovel a obžalovaný pred súdom vyhlásil, že je vinný. "To, čo sa stalo, ma nesmierne mrzí. Konal som v nevedomosti. Chcem sa ospravedlniť Henryho rodine, najmä jeho mame, ktorej by som samozrejme pomáhal finančne aj keby to nenariadil súd, keď raz opustím brány väzenia. Žiaľ, neviem vrátiť čas. Som si plne vedomý toho, čo som spôsobil. Svoj trest prijmem a rovnako sa ospravedlňujem aj mojej rodine, ktorej som spôsobil veľké trápenie," povedal Juraj Hossu.

Aj napriek neprítomnosti svedkýň udalostí, na súd prišli ako svedkovia doktori. Tých ale nevypočúvali, keďže Hossua na začiatku vyhlásil, že je vinný. 

​Prokurátorka navrhovala obžalovanému nepodmienečný trest mierne pod dolnou hranicou so zaradením pre výkon tohto trestu s 1. stupňom stráženia. Zároveň navrhovala psychiatrické liečenie ambulantnou formou a aj po skončení trestu. Obhajca obžalovaného navrhoval trest do päť rokov.  

Obžalobe pre trestný čin zabitia čelí Juraj Hossu z Dunajskej Stredy. Incident sa stal vlani v máji na Obchodnej ulici v Bratislave. Napadnutý sa vtedy zastal dvoch žien, ktoré mal útočník obťažovať.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 SEDEM
23:55 Najlepšie Haló
00:35 Noviny TV JOJ
22:55 Pomsta zabijaka
00:55 Hviezdna brána II.
01:55 Profesionáli
23:05 Spravodlivosť v krvi VIII.
00:00 Paranormálne záhady III.
01:00 POLICAJTI V AKCII
23:15 Fix a Foxi
23:40 Albert spoznáva svet
23:55 Zabi nudu! II.
22:30 Zabijáci
00:25 Dárek
02:05 Tulipánová horečka