Pri Ružomberku havaroval kamión. Mladý šofér zrejme dostal mikrospánok

Pri Ružomberku havaroval kamión. Mladý šofér zrejme dostal mikrospánok

RUŽOMBEROK / V skorých ranných hodinách zablokoval cestu cez Ružomberok prevrátený náves kamióna. Dvadsaťšesťročný vodič z Ukrajiny tvrdil, že dostal zrejme mikrospánok.

K dopravnej nehode došlo približne o pol štvrtej ráno. Prevrátený náves kamióna zablokoval takmer celú šírku vozovky. Ukrajinec prevážal ťažké železné konštrukcie. Dvadsaťšesťročný kamionista išiel smerom na Martin, keď ho zrejme na rovnom úseku cesty zmohla únava. Kamión prešiel do protismeru, pričom sa náves prevrátil na bok. Vozidlo úplne zablokovalo tri jazdné pruhy. Hustnúcu rannú premávku tu viac ako dve hodiny usmerňovali policajti. Hrozilo, že ťažký náklad pretrhne plachtu návesu, preto museli pracovníci odťahovej služby postupovať opatrne, jeden ťažký mechanizmus im na to nestačil.

"Za ním sme poslali druhý špeciál so špeciálnymi vankúšmi, ktorými sme pridvihli zadok návesu, podpchali sme špeciálne gurtne na dvíhanie nadrozmerného nákladu," opísal Peter Slobodník z odťahovej služby. 

Samotné prevrátenie návesu späť na kolesá trvalo len 10 minút. K pretrhnutiu plachty nedošlo. Okolnosti nehody prešetruje polícia, kamionista dostal na mieste 200-eurovú pokutu.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:30 Top star
12:50 Vtierka Castle
13:45 Vtierka Castle
11:50 Profesionáli III.
12:45 Zlato v garáži IV.
13:10 Poklady z blšáku X.
11:30 Nákupné maniačky
13:00 Skutočné príbehy
14:20 Prvé oddelenie II.
12:30 Tom a Lili
12:40 Okido I.
12:50 Knihy od Stonožky
12:20 Cesta za králem trollů
14:10 Všechno musí pryč
15:55 Tom Sawyer